روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 929
  • 857
  • 1,394,222
پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون توسط بانک کشاورزی آذربایجان شرقی

مدیرعامل شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از مکانیزاسیون در جهت توسعه و افزایش ضریب مکانیزاسیون از اولویت های این بانک است، از پرداخت ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی در سطح استان طی سال گذشته خبر داد.
جواد محمودی در حاشیه نشست بررسی مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان میانه گفت: در سال گذشته تمام اعتبارات بخش مکانیزاسیون را جذب و پرداخت تسهیلات را با نرخ سود ۱۵ درصد انجام دادیم.
وی نرخ سود امسال در بخش مکانیزاسیون را ۱۸ درصد اعلام و افزود: بانک کشاورزی پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد را ادامه خواهد داد تا مکانیزاسیون کشاورزی توسعه یابد.
محمودی با اشاره به بررسی و مساعدت برای رفع مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان اظهار کرد: در بحث پرداخت مطالبات جزئی و تمدید بدهی تولید کنندگان تفاهم هایی حاصل شد تا بدهکاران بتوانند به چرخه اقتصاد بازگشته و با توسعه و رونق اقتصادی به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: از سوی مسئولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس، دیگر مباحث تولید از جمله نرخ سود تسهیلات، نرخ و قیمت نهاده ها و بازار فروش که مربوط به بانک کشاورزی نمی شود، پیگیری خواهد شد.
محمودی پروژه های آبیاری تحت فشار سد آیدوغموش را از اولویت های بانک کشاورزی برشمرد و گفت: برخی از این پروژه ها در سال گذشته به مرحله اجرا رسیده و شاهد اجرایی شدن بیش از ۹ هزار هکتار آبیاری تحت فشار خواهیم بود که برای اجرای هر هکتار ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده و بقیه به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت می شود.
مدیرعامل شعب بانک کشاورزی استان استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک برای ایجاد طرح های گلخانه ای را از دیگر سیاست های بانک کشاورزی عنوان کرد و افزود: با توجه به خسارت های وارده در تولید گندم سال جاری، سعی در واریز غرامت به کشاورزان در اسرع وقت داریم تا کمک حال آنان در جهت ادامه تولید باشد.
محمودی به اجرایی شدن بخشودگی سود تسهیلات و وجه التزام از سوی بانک در سال گذشته برای تسهیلات زیر یک میلیارد ریال و تعیین تکلیف تسهیلات بیش از ۹ هزار نفر اشاره کرد و گفت: امسال ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار داده شده شامل تسهیلات زیر ۲۵۰ میلیون ریال در بخش مسکن روستایی و کشاورزی می باشد که افراد مشمول فقط اصل پول را واریز و دولت نیز سود تسهیلات را تقبل نمود.
مدیر عامل بانک کشاورزی استان از اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیارد ریالی برای احداث گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان میانه خبر داد و گفت: به محض آماده شدن زمین و تهیه مدارک لازم جهت احداث، بانک کشاورزی به پرداخت تسهیلات اقدام می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز