روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 329
  • 1,001
  • 1,358,486
پردیس سینمایی ستاره باران گامی نخست در توسعه حوزه سینمایی

استاندار آذربایجان شرقی، گفت: احداث پردیس های سینمایی همچون ستاره باران را می توان گامی نخست و موثر در راستای توسعه حوزه سینمایی استان، دانست.
«مجید خدابخش» استاندار آذربایجان شرقی با حضور در آیین افتتاح پردیس سینمایی مجتمع ستاره باران تبریز با اظهار بر اینکه تبریز در طول تاریخ شهر در حوزه فرهنگ، هنر، اقتصاد و صنعت پیشگام بوده است، ادامه داد: متأسفانه در گذر زمان، تبریز از این جایگاه اصلی خود فاصله گرفته است. از این رو، ما مصمم خواهیم بود تا جایگاه و هویت اصلی این شهر را در حوزه فرهنگ و هنر به آن بازگردانیم.
خدابخش در ادامه با اشاره بر تحولات اخیر شکل گرفته در حوزه فرهنگ و هنر استان، اظهار کرد: این هویت مجدداً با احداث چنین مجتمع ها و پردیس های سینمایی در حال احیاست و ادامه اکران تولیدات سینمایی و فرهنگی متعدد تا ساعت یک یا سه شب نشان از احیای این جایگاه خواهد بود.
استاندار آذربایجان شرقی، صنعت سینما را جامع و تکمیل گر تمامی هنرها دانست و گفت: صنعت سینما را می توان تکمیل گر تمامی هنره دانست و تمامی جنبه های هنری اعم از؛ نویسندگی، کارگردانی، تصویر برداری، موسیقی، خطاطی و …. را در این صنعت به طور جامع دید.
استاندارآذربایجان شرقی ضمن قدردانی و تشکر از برادران مسعودی به سبب ایجاد فضایی مناسب جهت بهره برداری در محور سینمایی در مجتمع تجاری ستاره باران، ادامه داد: رونق این سالن ها با حضور خانواده ها و جوانان محقق می شود و در این راستا ما هم باید فضای کافی برای حضور هنرمندان و تولید محتویات بومی و کشوری را در استان مهیا کنیم.
خدابخش در پایان با اشاره بر رویداد فرا ملی تبریز ۲۰۱۸، این اتفاق را یک فرصت بسیار طلایی برای احیای مباحث فرهنگی و هنری شهر تبریز خواند و گفت: هر چند ایجاد هتل و رستوران ها می تواند از مباحث مهم در این حوزه باشد و خوشبختانه شاهد احداث ۹ باب هتل جدید در شهر هستیم، اما نباید در این رویداد تنها به دنبال ابزار سخت افزاری باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز