روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 144
  • 969
  • 1,384,420
پرسشنامه جدید برای متقاضیان روادید به آمریکا

دولت آمریکا یک پرسشنامه جدید را برای متقاضیان روادید در سراسر جهان اجرا کرده که خواهان اطلاعات شرکت فرد در رسانه‌های اجتماعی در پنج سال گذشته و اطلاعات زندگی‌نامه‌ای مربوط به ۱۵ سال گذشته است.
خبرگزاری رویترز نوشت: این پرسش‌ها که بخشی از تلاش برای دشوارتر کردن بررسی صلاحیت بازدیدکنندگان از آمریکاست توسط اداره مدیریت و بودجه آمریکا در ۲۳ ماه مه تصویب شد هرچند مقامات آموزشی و گروه‌های دانشگاهی با آن مخالفت کردند. منتقدان معتقدند پاسخ دادن به این پرسش‌ها بیش از حد دشوار است و موجب تاخیر فراوان در پردازش اطلاعات می‌شود و دانشجویان و دانشمندان را از آمدن به آمریکا منصرف می‌کند.
براساس این مقررات جدید، مقامات کنسولی می‌توانند خواستار شماره تمام گذرنامه‌های قبلی، هندل های فرد در رسانه‌های اجتماعی در پنج‌ سال گذشته، نشانی پست الکترونیک، شماره تلفن و اطلاعات زندگی‌نامه‌ای فرد در ۱۵ سال گذشته شامل آدرس، استخدام و تاریخچه مسافرت‌های وی شوند. این اطلاعات در صورتی مطالبه خواهد شد که تشخیص داده شود “برای تایید هویت یا انجام بررسی صلاحیت فرد در ارتباط با امنیت ملی” ضروری است.
هرچند این پرسش‌ها اختیاری است اما در فرم مربوط نوشته‌اند عدم پاسخ به این پرسش‌ها ممکن است موجب تاخیر یا عدم رسیدگی به تقاضای روادید فرد شود. وکیلان و فعالان امور مهاجرت می‌گویند تقاضای ارایه اطلاعات ۱۵ ساله و انتظار از این که متقاضیان اطلاعات رسانه‌های اجتماعی خود را به خاطر داشته باشند ممکن است موجب لطمه دیدن افرادی شود که در ارایه این اطلاعات، ناخواسته دچار اشتباه شوند یا همه اطلاعات خواسته‌شده را به خاطر نداشته باشند. بابک یوسف‌زاده، وکیل مستقر در سانفرانسیسکو و رئیس انجمن وکلای ایرانی آمریکایی گفت این پرسش‌ها “قدرت بی‌ملاحظه‌ای” به مقامات کنسولی می‌دهد تا بدون هیچ کنترلی بر تصمیماتشان درباره دادن یا ندادن روادید به افراد تصمیم بگیرند.
وی گفت:«آمریکا یکی از دشوارترین فرایندهای اخذ روادید را در جهان دارد. ضرورت سخت‌گیری بیشتر در فرایند اخذ روادید در این کشور مشخص و روشن نیست.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز