روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 766
  • 1,066
  • 1,388,834
پرسپولیس پس از ۱۶ سال به ۸ تیم آسیا رسید

سال ۲۰۰۱ و در بازی هایی که هنوز لیگ قهرمانان، جام باشگاه های آسیا نام داشت، پرسپولیسی ها برای آخرین بار توانسته بودند به جمع ۸ تیم برتر آسیا راه پیدا کنند، بازی هایی که عنوان سومی را در نهایت برای سرخ پوشان به دنبال داشت.
قهرمانی های پیاپی پرسپولیسی ها در سال های میانی و پایانی دهه هفتاد باعث شده بود تا این تیم یکی از پایه های ثابت جام باشگاه های آسیا در آن دوره ها شود و طی پنج دوره پیاپی به یک مقام چهارمی و سه مقام سومی دست پیدا کند که آخرین آن در رقابت های جام باشگاه های آسیا ۲۰۰۱-۲۰۰۰ بود، این رقابت ها آخرین باری بود که پرسپولیسی ها توانستند به جمع هشت تیم برتر قاره راه پیدا کنند و پس از آن نیز با گذر از بازی های یک چهارم نهایی خود را به جمع چهار تیم برتر برسانند.
پس از سال ها ناکامی که نهایتا حضور در مرحله یک هشتم نهایی را در خود داشت سرخ پوشان در لیگ قهرمانان آسیا موفق شدند با هدایت برانکو و گذر از حریفان خود، از سد لخویای قطر در مرحله یک هشتم نهایی نیز عبور کنند و به جمع هشت تیم راه پیدا کنند. واقعه ای که رکورد منفی ۱۶ ساله این تیم را شکست و باعث شد تا یک رکورد منفی دیگر از پرسپولیسی ها شکسته شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز