روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 323
  • 637
  • 1,230,623
پرچم ژاپن و تراکتورسازی

فوتبال ورزش مهیج و پرطرفداری است و اغراق نخواهد بود اگر بگوئیم در دوران حاضر ، این رشته ورزشی تبدیل به یک صنعت تمام عیار شده است. درآمدهای هنگفت، چرخه های مالی شگرف را در کنار طرفداران پر هیجانی ببینید که برای دیدن یک مسابقه فوتبال ، بسیاری از هواداران تیم ها را چند صد کیلومتر آن طرف تر می برد. علی القاعده فوتبال جزو آن دسته از ورزش ها و یا تفریحاتی است که سیاسیون شدیدا علاقمند به حضور در متن و حاشیه آن هستند. مثلا ببینید ماجرای واگذاری پرسپولیس و استقلال، چند ده سال متمادی است که جامه عمل پوشانده نمی شود چرا که بخش مهمی از هیئت مدیره های این باشگاه ها را سیاسیون تشکیل داده اند.
بنابراین میتوان با یک رویه ظریف چنین ادعا نمود که خود فوتبال یک نماد صلح و رقابت است اما متاسفانه مدیریت فوتبال در دهه های گذشته سیاسی بوده است.
مناسبت این نوشته ، ماجراهایی است که در بازی تراکتورسازی با پرسپولیس تهران اتفاق افتاد.بگذریم از ناداوری هایی که باعث از دست رفتن دو امتیاز شیرین برای تراکتورسازی شد.
دراین دیدار حساس، عده ای از تماشاگران تراکتور، پرچم کشور ژاپن را بر افراشته بودند . البته دلیل آن هم وجود سوگیتا بازیکن بی نظیر تیم تراکتورسازی از کشور ژاپن بود. همچنانکه گفتم خود فوتبال یعنی صلح دوستی و رفاقت بین همه ملت های جهان اما مدیریت آن متاسفانه درکشور ما به شدت سیاسی شده است.
برخی از منتقدین برافراشته شدن پرچم ژاپن در ورزشگاه آزادی مصرند که با حماقت تمام ، هواداران این تیم را با انگ تفرقه جویی و .. متهم نمایند غافل از اینکه مثلا در آبادان همیشه شاهد برافراشته شدن پرچم برزیل هستیم . چرا که آبادانی ها خودشان را برزیل ایران می دانند اما کسی آنها را متهم به خیانت به وطن نمی داند.
برافراشته شدن پرچم کرواسی در سکوهای آزادی دیگر به امری عادی تبدیل شده است چرا که سرمربی این تیم که البته عملکرد ضعیفش نیز مورد انتقاد کارشناسان فوتبالی است، اهل کشور کرواسی است .
دهها نمونه از این نوع حمایتها را میتوان از اصفهان تا کرج و تهران دید ولی باید در مورد همه آنها با دید منصفانه و توام با خوش بینی و نه تخریب و اتهام برخورد نمود.
به نظر میرسد هرقدر از دوز سیاسی مدیریت فوتبال در کشورما کاسته شود ، آن قدر مرزهای پیشرفت در عرصه فوتبال جهان را خواهیم توانست درنوردیم.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز