روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 395
  • 384
  • 1,280,312
پزشکان عزیز، رحم کنید !

وضعیت اقتصادی کشور ، اصلا مناسب نیست و این روزها خودمان باید هوای همدیگر را داشته باشیم. این جمله ، در افواه، عمومی شده ، اما متاسفانه باید گفت فقط در حد شعار و پز های اجتماعی باقی مانده و عملا کسی حاضر نیست به نفع دیگری و یا جامعه ،  اندکی از منافع خود چشم پوشی کند. البته منظورم، بیشتر، نخبگان اقتصادی جامعه هستند و نه توده های فقیر مردم که قاعدتا چیزی برای بخشیدن برایشان باقی نمانده است.
 باید اقرار کنم ، بعد از انقلاب یکی از نخبگان نوظهور اقتصادی ایران پزشکان عزیز هستند .علیرغم اینکه کسی منکر زحمات آنها نیست اما این مساله را هم نمیتوان انکار نمود که فاصله درآمدی  پزشکان با بسیاری از مشاغل مرتبط این حوزه ، افسانه ای محسوب می شود. بخش اعظمی از پزشکان از بابت درآمدهای نجومی خود دستی هم  بر آتش امورات اقتصادی سودآوری چون ساخت و ساز ،                                                                                                                              تجارت و واردات کالا و .. هم دارند. در کل باید گفت وضعشان خوب است . البته واژه  پزشکان، بیشتر جراحان و سرشناسان این رشته را در برمی گیرد.بهرحال اما امروز نیازمند یاری آنها هستیم. چرا میگویم نیازمند یاری آنها؟
چون نه زور دولت به آنها میرسد و مهمتر این که اساسا برنامه های دولت و مجلس تا کنون در جهت پولدارتر شدن آنها بوده است. مثلا ببینید با اجرای طرح ورشکسته  تحول سلامت در کشور ، تنها کسانی که از این طرح منتفع شدند همین جراحان عزیز بودند. آنها در سال ۹۲، نزدیک به ۲۷ درصد از هزینه های سلامت کشور(بستری در بیمارستان) را  به جیب میزدند اما در سال ۹۵ این سهم به بیش از ۳۴ درصد افزایش یافته است. یعنی بیش از ۲۴۸۷ میلیارد تومان پولی که دولت به جراحان بابت دستمزد عمل بستری شدگان در بیمارستان های دولتی تخصیص داده است .
مساله فقط دریافتی آنها نیست مسائل مهم دیگری هم وجود دارد. مثلا اینکه ساختمان های شخصی پزشکان که به مطب تبدیل شده و عملا در حکم اماکن تجاری است اما قانونی وجود ندارد از آنها مالیات متناسبی اخذ شود.
برای فهم عمق مساله از خود پزشکان باید کمک گرفت. مثلا به اظهارات پزشکیان نائب رییس اول مجلس نگاه کنید که چگونه از بی عدالتی ها در دریافتی های پزشکان سخن می گوید. او معتقد است به بخش اعظمی از جراحان و پزشکان پول مفت داده میشود و در طرح تحول سلامت ضریب دریافتی های پزشکان بصورت غیرعادلانه ای افزایش یافته .
وقتی نائب رییس مجلس و خود پزشکان هم به این امر معترفند اما کسی جرات اقدام درست و حسابی در این خصوص را ندارد ، تنها راه چاره این است از خود پزشکان عزیز طلب نمائیم ، عزیزان  از هر راهی که میتوانید و یا می خواهید به این ملت رحم کنید . باور کنید منابع عمومی دولت برای تامین مالی شما از محلی تامین میشود که باید صرف عمران و آبادی بخش های مهم کشور گردد .
 بهرحال اوضاع چنان است که فقط میتوانیم از خودتان عاجرانه تقاضا کنیم برای رعایت عدالت و برخورداری جامعه از خدمات سلامت مناسب تر ، طرحی را تدوین کنید تا دریافتی هایتان کمی معقول تر و قابل پذیرش تر شود و آحاد مردم بتوانند تلاش کنند تا نمیرند . ممنون
غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز