روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 232
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,851
پزشکیان: آمریکا از دستاوردهای برجام ناراحت و عصبانی است

نایب رئیس مجلس برجام را دستاورد بزرگی دانست و گفت: اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه برجام بدترین توافق است نشان می‌دهد که این توافق دستاوردی داشته که آنقدر رئیس‌جمهور آمریکا را عصبانی کرده است. پس اکنون نوبت دیپلمات‌های ما است که طوری رفتار کنند تا آمریکا را منزوی کنند.
مسعود پزشکیان اظهار داشت: اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج شود، منزوی خواهد شد.
وی افزود: اینکه ترامپ می گوید برجام بدترین توافقی بوده که آمریکا امضا کرده نشان می دهد که برجام فوایدی داشته که ترامپ را تا این حد عصبانی کرده. این یعنی دیپلمات‌های ما و حتی مجلس تصمیم درستی گرفته که ترامپ به این شدت عصبانی شده است.
نایب رئیس مجلس در عین حال گفت: اینکه عده‌ای در داخل نیز همین حرف‌های ترامپ را تکرار می کنند و یا اینکه برخی از رسانه‌ها و حتی صداوسیما ناخودآگاه چنین مطالبی را بیان می کنند، درست نیست. باید به جای این رویکرد رفتار ما به خصوص دیپلمات‌ها و سیاستمدارها طوری باشد ‌که آمریکا منزوی باشد نه اینکه بتواند ما را عصبانی کند تا در نهایت همه را علیه ایران بسیج کرده و دوباره ما را منزوی کند. برجام توافقی است که امضا شده است و امروز آنها از این توافق عصبانی شده و می خواهند بازی را برهم زنند.
پزشکیان در ادامه تاکید کرد: در این شرایط باید کارشناسان و دیپلمات‌ها راهی را در پیش بگیرند که کمترین ضرر و بیشترین منفعت عاید کشور شود. نباید تنها با احساسات و طرح شعارها بخواهیم کار را پیش ببریم. قطعا این نسخه درستی برای کشور نیست.
نایب رئیس مجلس توضیح داد: نسخه درست همان است که کارشناسان و دیپلمات‌ها می نویسند و ما اجرا می کنیم. نه اینکه هر کسی هر بحثی را بدون کار کارشناسی انجام دهد و توقع پیاده شدن آن را داشته باشد. همه باید بدانیم آنچه در برجام حاصل شده دستاورد بزرگی است.
پزشکیان با یادآوری وضعیت اقتصادی کشور قبل از برجام گفت: ما قبل از برجام توانایی فروش نفت را به خوبی نداشتیم و در بسیاری از موارد ضرررهایی می کردیم که اکنون متضرر نمی شویم آن زمان گاز ما را نمی خریدند و به ازای آن کشورهایی همچون امارات، عربستان، کویت، قطر و حتی عراق از میادین مشترک و سهم مان برداشت می کردند اکنون می توانیم گاز را فروخته و از میادین مشترک هم برداشت کنیم.
نایب رئیس مجلس افزود: اینکه فقط بگوییم که آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند، درست نیست. آنها سهم ما را از میادین مشترک می برند و انگار ما گوشه‌ای ایستاده‌ایم و فقط نگاه می کنیم. اگر با این استدلال می گویند که آنها نمی توانند غلط بکنند حتما حرف درستی می زنند.
پزشکیان در پایان و در جمع بندی گفت: باید ما برای رقابت به بازارهای بین‌المللی و منطقه‌ای دستیابی داشته باشیم. اینکه آمریکا یکسری چرت و پرت‌هایی می گوید حرف تازه‌ای نیست.
آمریکا یک عمر است که چرت و پرت می گوید. ما باید به راه خود ادامه دهیم و بدانیم که اکنون این آمریکا است که از دستاوردهای برجام ناراحت و عصبانی است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز