روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
پزشکیان: وزیر کشور پاسخگو باشد

رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با انتقاد از صحبت فرمانده نیروی انتظامی فارس مبنی بر اینکه نمایندگانی که با پول کثیف قاچاق به مجلس رفته اند باید از قاچاقچیان حمایت کنند، گفت که رئیس و هیات رئیسه مجلس باید با پیگیری این موضوع از شان مجلس دفاع کنند.
الله یار ملکشاهی در جلسه علنی مجلس با استناد به ماده ۲۴ آئین نامه در تذکر گفت: براساس این بند حفظ شان، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان از وظایف اصلی هیات رئیسه مجلس است.
وی با اشاره به مطالب منتشر شده در فضای مجازی و رسانه‌ها مدعی شد: مطالبی به نحو بسیار وسیعی به نقل از فرمانده انتظامی استان فارس منعکس شده است که به شدت مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است. فرمانده انتظامی استان فارس گفته نمایندگانی که با پول کثیف قاچاق به مجلس می‌روند باید از قاچاقچیان دفاع کنند؛ این اهانت بزرگی به مجلس و نمایندگان و شان قوه مقننه است.
وی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر وبررسی جزئیات آن در این کمیسیون گفت: هفته گذشته طرحی با هماهنگی مسئولان و تصویب کمیسیون قضائی در مجلس مطرح شد که با موافقت ۱۸۵ نماینده کلیات آن به تصویب رسید. اینکه فرمانده انتظامی فارس این صحبت‌های بی‌پایه و اساس را مطرح می‌کند قابل پیگیری است و مصداق بارز جرم نشر اکاذیب و تشویق اذهان عمومی است. اگر فرمانده انتظامی اطلاعاتی درباره نماینده خاصی دارد باید آن را مطرح کند نه اینکه به همه نمایندگان تعمیم دهد.
وی گفت: هیات رئیسه و رئیس مجلس باید با فوریت این موضوع را بررسی کرده و از شان مجلس دفاع کنند تا مشخص شود نیروی انتظامی برای چه این طور با نمایندگان صحبت می‌کند.
وی افزود: سوال ما این است که چقدر اقدامات نیروی انتظامی توانسته قاچاق مواد مخدر را کاهش دهد؟ آیا تعداد قاچاقچیان بخاطر برخوردهای نیروی انتظامی کاهش یافته و یا آیا مصرف مواد مخدر کم شده است؟ خواسته همه نمایندگان بررسی این موضوع با فوریت و برخورد قانونی با فرمانده خاطی است که باید گزارش آن به مجلس نیز ارائه شود.
مسعود پزشکیان رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: اگر این موضوع که در رسانه ها مطرح شده واقعیت داشته باشد قطعا آن را به سرعت پیگیری می کنیم چون این حرف بی ربطی است و باید برخورد و رسیدگی شود. چون یک تهمت محسوب می شود.
نائب رئیس مجلس خطاب به ملکشاهی گفت: شما هم در کمیسیون قضائی این موضوع را پیگیری کنید. کمیسیون اصل ۹۰ نیز این را بررسی کند. ما هم از وزیر کشور دعوت می کنیم که در این باره پاسخ دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز