پست مأمن و محل اطمینانی برای مردم است

به گزارش خبرنگاران حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با پرسنل و کارکنان اداره کل پست آذربایجان‌شرقی به مناسبت «روز پست»، اظهارکرد: این روز، فرصت مناسبی است که از زحمات کارکنان و پرسنل پست تقدیر به عمل آوریم.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی افزود: با وجود پیشرفت سامانه‌های ارسال و مراسلات همچون فکس، ایمیل، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و … ولی هیچ‌چیزی نمی‌تواند جایگاه و ارزش پست را تصاحب کند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه پست و تلگراف از گذشته در اذهان عمومی جایگاه خوبی دارد، تصریح کرد: در گذشته مردم به پست، پستچی، مامور پست و اداره پست به چشم امین و امانت‌دار نگاه می‌کردند و خوشبختانه با وجود فضای جدید ارتباطاتی و امکاناتی که برای رساندن پیام در جامعه ایجاد شده، باز هم مردم پست را امین خود می‌دانند.
وی یادآوری کرد: حاجیان در گذشته در موسوم حج نامه‌ای جهت اطلاع اقوام‌شان مبنی بر رسیدن به مدینه یا مکه ارسال می‌کردند اما گاهی ممکن بود نامه پس از بازگشت‌ به شهرشان به‌دست گیرنده برسد.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجا‌ن‌شرقی ضمن تاکید بر اینکه پست تشکیلاتی است که در جامعه به‌عنوان امین مردم شناخته شده، ابراز داشت: شاید امروز افراد اندکی یافت که همچون گذشته از طریق نامه ارتباط داشته باشند اما در عین حال باز هم به پست نیاز داریم چراکه پست یک مأمن و محل اطمینانی برای مردم است بطوریکه پیام‌ها، نوشته‌ها و سایر مرسولات پستی خود را از طریق آن ارسال می‌کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: برخی از نامه‌های ارتباطی بین مردم و ادارات با نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها نیز از طریق پست رد و بدل می‌شوند و این نشان از اهمیت اداره پست است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از