روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 641
  • 721
  • 1,335,563
پسری که همکلاسی اش را با ساطور کشت درآخرین جلسه محاکمه : به جوانی ام رحم کنید!

پسر نوجوانی که در نزاعی دسته جمعی همکلاسی‌اش را با ساطور به قتل رسانده بود از کانون اصلاح وتربیت به شعبه هفتم دادگاه کیفری تهران انتقال یافت ومحاکمه شد.
عامل قتل هنگام دفاع از خود به پای پدر ومادر همکلاسی کشته شده‌اش افتاد وضمن ابراز شرمندگی وپشیمانی از آنها طلب عفو و بخشش کرد وگفت: «به جوانی‌ام رحم کنید. می‌دانم اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام اما به خاطرخدا مرا ببخشید.»این نزاع اردیبشهت پارسال بین چند دانش‌آموز در شهرک اندیشه شهریار رخ داد که طی آن پسر ۱۷ ساله‌ای به نام حمید کشته شد و ضارب که همکلاسی‌اش بود دستگیر شد.در ابتدای جلسه دادگاه، والدین مقتول از دادرسان خواستار قصاص قاتل فرزندشان شدند و سپس متهم نوجوان پای میز محاکمه ایستاد و به سؤالات پاسخ داد.
چرا همکلاسی ات را کشتی؟من به هیچ عنوان قصد کشتن او را نداشتم. او به هواخواهی از برادرش آمده بود که در جریان درگیری ساطور کوچکی را که در کیف مدرسه داشتم درآوردم تا از خودم دفاع کنم.
چرا در کیف مدرسه ساطور داشتی؟از قبل بچه‌های کلاس گفته بودند که او و دوستانش با قمه و ساطور در بیرون از مدرسه می‌خواهند مرا اذیت کنند… من هم به خاطر ترس ساطور برداشتم.
تو می‌دانستی که اگر کسی را بکشی محکوم به قصاص می‌شوی؟من در آن لحظه اصلاً برای کشتن کسی نرفته بودم… آنها بودند که بعد از مدرسه به سراغم آمدند.
چرا این موضوع را به اولیای مدرسه خبر ندادی؟همان روز در زنگ تفریح دوستانم را فرستادم تا به ناظم مدرسه خبر دهند. اما دیرشده بود.
چرا خودت نرفتی موضوع را به ناظم بگویی و چرا دوستانت را فرستادی؟من ترسیدم.
از چه چیزی؟از اینکه بگویند من ترسو هستم.
متهم در آخرین دفاع از پدرو مادر مقتول تقاضای بخشش کرد وگفت:
«به‌خاطر جوانی‌ام به من رحم کنید.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز