روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
پلمپ مکان های بازی غیر استاندارد کودکان در استان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: هر محلی که برای بازی کودکان ایجادشده و فاقد شرایط استاندارد باشد اجازه فعالیت ندارد و باید بر اساس قوانین تذکر داده شود و در صورت عدم رعایت تجهیزات بازی باید توسط نیروهای قضایی و انتظامی پلمپ و جمع‌آوری شود.
«اسماعیل جبارزاده» با تاکید بر لزوم نظارت مستمر و مداوم وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بر کنترل و بازنگری تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی دولتی و بخش خصوصی، اظهار کرد: ورود به این مسئله خارج از وظایف اداره‌کل استاندارد استان است؛ بنابراین باید دانشگاه علوم پزشکی بر اساس وظایف خود، نسبت به استاندارد کردن تجهیزات بهداشتی و درمانی اقدام کند.
جبارزاده تاکید کرد: در حوزه ساخت و ساز نیز که سلامت مردم به طور مستقیم در ارتباط است، هیچ گذشتی نسبت به کسانی که توجهی به سلامت مردم در بخش های مختلف همچون ساختمان سازی و ارائه مصالح مناسب نداشته اند، نخواهیم داشت.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تمامی امور عمرانی اعم از پروانه های شهرداری و دستگاه های اجرایی، رعایت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد مورد تاکید شورا است، اظهار داشت: مهندسین ناظر و دستگاه های نظارتی مکلف به پیگیری این موضوع مهم بوده و مجموعه استاندارد نیز به شکل دوره ای از این مجموعه ها بازدید خواهد داشت.
وی در ادامه، ضرورت رعایت استاندارد در پارک‌ها و مهد کودک‌های استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: سلامت فرزندان ما بیش از هر چیزی در اولویت است. هر محل بازی و تحصیل کودکان که فاقد استاندارد اجباری باشد اجازه فعالیت ندارد و پس از اخطار اگر اصلاح نشود با دستور قضایی باید پلمپ گردد.
جبارزاده تاکید کرد: در این زمینه اگر ساخت زمین بازی غیر استاندارد از سوی هر شهردار در سطح شهر دیده شود، پس از معرفی، آن شهردار عزل خواهد شد، چراکه امنیت و سلامت فرزندان این استان مهم‌تر از هر اقدام دیگری است.
استاندار آذربایجان شرقی بر تدوین استاندارد کالاهای بومی استان که تاکنون استاندارد مدونی برای ارزیابی ندارند تاکید کرد و گفت: نباید ته مانده بودجه‌های پژوهشی را به تدوین استاندارد اختصاص دهیم بلکه از منابع دولتی، اتحادیه‌ها، اصناف و بخش خصوصی برای این موضوع بودجه اختصاص می‌دهیم.
استاندار آذربایجان شرقی در سخنان خود با اشاره بر لزوم فرهنگسازی در میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گفت: نباید منتظر بود تمامی استانداردها از تهران اعلام شود، باید در برخی محصولات بومی و موضوعات بدون استاندارد مدون، استاندارد طراحی و تدوین کنیم .
جبارزاده در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: «آب و انرژی» یکی از مهم ترین مشکلات سال‌های آینده ایران خواهد بود، همه واحدهای تولیدی و اداری در راستای حفظ و رعایت این حق عامه باید یک نفر از پرسنل خود را به عنوان «مدیر کنترل آب وانرژی» انتخاب کرده و برای دریافت آموزش های لازم که در مجموعه آب منطقه‌ای مستقر در قراملک خواهد بود، اقدامات اعزام را فراهم سازد.
این مسئله گام موثری در صرفه جویی و کنترل مصرف است تا مصرف درست، به اندازه آب و انرژی را در ادارات و کارخانجات عملیاتی سازیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز