روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 432
  • 863
  • 1,353,768
پلیس راه آذربایجان شرقی در ۲۸ ایستـگاه و پاسـگاه مستقر می شـود

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح نوروزی پلیس از ۲۳ اسفند ماه جاری در سراسر کشور، گفت: در این راستا نیروهای پلیس راه استان نیز در ۱۴ ایستگاه و ۱۴ پاسگاه در راه های مواصلاتی استان حضور می یابند.
سرهنگ جواد ناموران در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تمهیدات ترافیکی پلیس برای تعطیلات اظهار کرد: با توجه به اهمیت راهنمایی رانندگان و آشکار سازی نقاط حادثه خیز ۱۱۳ نقطه با نصب بنر و تابلو در راستای کاهش تصادفات رانندگی آشکارسازی شده است.
وی اظهار کرد: با تشکیل اکیپ تلفیقی پلیس راه، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره راه و شهر سازی استان نسبت به شناسایی محل ها و ایمن سازی اقدام شد.
ناموران با بیان اینکه خط کشی به عنوان راهنمای جاده است، ادامه داد: با توجه به از بین رفتن خط کشی بسیاری از محورهای مواصلاتی استان، نسبت به تجدید خط کشی محورهای مواصلاتی به ویژه خطوط حاشیه نیز اقدام شده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه های ناتمام و نیمه کاره راهسازی یکی از علل بروز تصادفات در سال های گذشته بود، گفت: به منظور پیشگیری از تصادفات هرگونه فعالیت اجرایی در راه ها با آغاز طرح نوروزی تا پایان این طرح ممنوع اعلام شده است.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی همچنین در خصوص آمار تلفات در طرح نوروزی سال ۹۶ گفت: ۳۵ نفر در سال گذشته جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ درصد کاهش داشت.
وی با اشاره به مصدومیت ۵۵۴ نفر اظهار کرد: از این تعداد ۲۵۹ نفر بر اثر تصادفات جرحی و ۲۰۵ نفر نیز بر اثر تصادفات خسارتی مجروح شدند.
ناموران با اشاره به اینکه در طرح نوروزی پارسال ، ۷۱ هزار و ۳۷۵ برگ جریمه صادر شد، گفت: از این تعداد ۵۰ هزار و ۲۴۹ مورد تخلفات حادثه ساز، ۲۰ هزار و ۱۴۵ سرعت غیر مجاز، ۲ هزار و ۱۱۹ انحراف به چپ و ۲ هزار و ۵۸۶ سبقت غیرمجاز ثبت شد.
وی اظهار کرد: ۸۷۴ دستگاه خودرو و ۱۰۹ دستگاه موتورسیکلت در این طرح توقیف و دو گواهینامه نیز ضبط شد.
در سطح استان آذربایجان شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۳۹ کیلومتر بزرگراه، یک هزار و ۴۲ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۷۲۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۵۶۹ کیلومتر راه روستائی وجود دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز