روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
پلیس

 اخراج از آرایشگاه زنانه و انتشار تصاویر مشتریان در فضای مجازی

پلیس در اعلام مهم ترین حوادث چند روز گذشته گذشته از دستگیری زنی خبر داد که با اخراج از آرایشگاه زنانه اقدام به انتشار تصاویر خصوصی مشتریان و صاحب آرایشگاه در فضای مجازی کرده بود.
سرهنگ امین یادگار‌نژاد رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در رابطه با این خبر گفت: در پی شکایت خانمی صاحب یکی از آرایشگاه‌های زنانه در کرمان مبنی بر اینکه مدتی است که فردی در فضای مجازی عکس‌های شخصی من و مشتریانم را برای من و همسرم ارسال و از این طریق اقدام به ایجاد مزاحمت ‌و تهدید کرده است، موضوع به طور ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات علمی‌، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد فردی که اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه و همسرش را کرده بود شاگرد سابق آرایشگاه وی بوده که چند ماه قبل به دلایلی از آن آرایشگاه اخراج شده بود.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهم پس از دستگیری به این پلیس دلالت که در بازجویی‌های خود اعتراف نمود‌، در مدتی که در آن آرایشگاه مشغول کار بودم به عکس‌ها و فیلم‌های دسترسی یافته و پس از اینکه مشکلاتی بینمان به وجود آمد و اخراج شدم با هدف‌ انتقام جویی و تسویه حساب شخصی اقدام به این کار کردم.
سرهنگ یادگارنژاد به شهروندان به خصوص بانوان توصیه کرد: مراقب عکس‌برداری در اماکن خصوصی و عمومی از خود باشند و اجازه ندهند دیگران از آنها با موبایل عکس‌برداری یا فیلم‌برداری بکند. چرا که اماکن سوء استفاده از این عکس و فیلم وجود دارد.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: بر اساس ماده۷۴۵ قانون مجازات اسلامی(قانون جرایم رایانه ای) هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

برداشت غیر مجاز  از حساب بانکی

سرهنگ دوم علی سرحدی رئیس پلیس فتا استان سیستان‌و بلوچستان از دستگیری فروشنده‌ای خبر داد که اقدام به سوء استفاده و برداشت غیرمجاز از کارت عابربانک مشتری خود کرده بود.
وی گفت: در پی شکایت یک خانم مبنی بر مفقودی کارت عابربانکش و برداشت‌های مکرر از آن پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. در تحقیقات اولیه متهم مدعی شد چند روز پیش جهت خرید به بازار رفته و بعد از آن کارت عابربانک وی مفقود شده که برداشت‌ها نیز از همان روز اتفاق افتاده است.
سرهنگ سرحدی ادامه داد: پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و مامورین با اقدامات فنی و تخصصی متهم را شناسایی کردند و با توجه به اینکه متهم مبالغ را از حساب متشاکی به حساب همسر خود انتقال می‌داده هر دوی آنان به پلیس فتا احضار شدند که در ادامه تحقیقات مشخص گردید وی سابقه سرقت در پلیس آگاهی هم دارد.

دستگیری قاتل فراری

فرمانده انتظامی کوهدشت از دستگیری قاتل فراری پس از گذشت دو سال در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علی نجات کرمی در جمع خبرنگاران گفت: پلیس آگاهی شهرستان کوهدشت درپی درگیری و نزاع دسته‌ جمعی در دو سال گذشته در یکی از روستاهای اطراف شهرستان و به قتل رسیدن یکی از شهروندان، موضوع به‌ طور ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: پلیس آگاهی شهرستان با انجام اقدامات پلیسی و گستراندن چتر اطلاعاتی موفق شد، چند روز گذشته شخص متواری را در محور کوهدشت – خرم‌آباد با یک دستگاه خودرو شخصی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی خودروی موردنظر را توقیف و قاتل را دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی کوهدشت اظهار داشت: قاتل در بازجویی‌های به‌ عمل‌ آمده به جرم خود معترف و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز