روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 76
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,419
پل تاریخی آجی چای احیا می شود

شهردار مطقه ۴ تبریز گفت: با بهره برداری از کانال خلیل آباد شاهد تحول بزرگ زیست محیطی در منطقه غرب تبریز خواهیم.
به گزارش شهریار، اکبر امجدی در مراسم آغاز بهره برداری از کانال خلیل آباد با اعلام این مطلب اظهار داشت: پروژه کانال خلیل آباد پروژه کلان زیست محیطی تبریز است که کارکرد شهری دارد و مختص یک منطقه بخصوص از تبریز نیست.
شهردار منطقه ۴ تبریز با تشریح اهمیت این پروژه گفت: این پروژه مهم در مسیر شمالغرب شهر ۵ کانال غیر مجاز آبهای سطحی تبریز را به بستر آجی چای در خارج از شهر می رساند. با بهره برداری از کانال خلیل آباد، کانال مسیر ستارخان، کانال مسیر حجتی، کانال مسیر مهرانه رود و کانال مسیر سنتو به این کانال متصل شده و آب های سطحی و فاضلاب وارد کانال شده بعد از سنتو به بستر آجی چای وارد خواهد شد.
امجدی با اشاره به اینکه در طول مسیر اجرای این کانال پنج نقطه رسوب گیر و آشغال گیر در نظر گرفته شده است اظهار داشت: با توجه به اینکه ۸ کیلومتر از مسیر رودخانه آجی چای از داخل شهر از تبریز رد می شود که فرصتی برای تبریز است اما تا پیش از بهره برداری به دلیل وجود فاضلاب به تهدیدی تبدیل شده بود اما با بهره برداری از این کانال ساحل سازی شهری دربستر رودخانه آجی چای امکان پذیر خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه هدایت فاضلاب های غیر مجاز و جلوگیری از بروز تهدید برای بهداشت شهری، رفع بوی نامطبوع ورودی تبریز و قطع بوی نامطبوع از منطقه غرب از اهداف اجرای پروژه فوق بوده است افزود: آثار مثب دیکر این پروژه بستر سازی برای ورودی شهر تبریز در حاشیه تلخه رود بوده است ضمن اینکه با وجود ورود فاضلاب به بستر رودخانه پیش از این امکان احداث دریاچه سد شهید مدنی وجود نداشت اما بعد از اجرای پروژه و ایجاد دریاچه تحول بزرگی در شهر ایجاد خواهد شد.
امجدی همچنین با اشاره به آغاز مراحل احیای پل تاریخی آجی چای افزود: به دنبال بهره برداری از این کانال به دنبال احیای پل تاریخی آجی چای هستیم که قبلا به جهت ورود فاضلاب از نزدیکی این پل به آجی جای امکان بهره منده شهروندان از این پل مهیا نبود.
شهردار منطقه ۴ تبریز افزود: با همکاری اداره کل میراث میراث فرهنگی بعد از انتخاب پیمانکار عملیات احیای این پل تاریخی تا اواخر فرودین ماه پایان یافته و این پل بازگشایی و برای عبور پیاده مردم آماده خواهد شد و امیدواریم تا روز شورا این پل مورد بهره برداری قرار گیرد.
گفتنی است مراسم بهره برداری از پروژه زیست محیطی کانال خلیل آباد با حضور شهردار تبریز، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر تبریز و همچنین شهروندان تبریز در محل تالار اجتماعات فرهنگسرای بزرگ الغدیر برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز