روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
پل دوستی ایران و آذربایجان زنجیره صادراتی شمالغرب را تکمیل می‌کند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهوری گفت: زنجیره صادراتی استان‌های شمال غرب کشور با اتصال به شبکه ریلی جهانی از طریق پل دوستی در شهرستان خداآفرین شکل می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار ان ، سید ابوالفضل رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان خداآفرین با اشاره به اجرای طرح های محرومیت زدایی دولت تدبیر و امید در خداآفرین اظهار داشت: شبکه آبیاری و زهکشی سد خداآفرین، اتصال راه آهن جلفا به راه آهن منطقه هورادیز جمهوری آذربایجان و ساخت پل دوستی میان ایران و آذربایجان از جمله طرح هایی است که دولت برای محرومیت زدایی شهرستان خداآفرین انجام می دهد.
وی افزود: با بهره برداری از این سه طرح راهبردی، زنجیره صاداراتی استان‌های شمال غرب کشور با اتصال به شبکه ریلی جهانی از طریق پل دوستی در شهرستان خداآفرین شکل می‌گیرد و بی شک در رونق اقتصادی منطقه هم موثر خواهد بود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در ادامه وضع آسفالت راه‌های روستایی خداآفرین را نامناسب برشمرد و گفت: از مجموع ۵۵۸ کیلومتر راه روستایی این شهرستان، فقط ۱۴۸ کیلومتر یعنی حدود ۲۶ درصد آسفالت شده است در حالی این آمار در آذربایجان شرقی بیش از ۷۰ درصد است، از این رو دولت تلاش خود را برای بهبود شاخص آسفالت راه‌های روستایی شهرستان خداآفرین و کاهش اختلاف فاحش آن با میانگین استانی و ملی مضاعف خواهد کرد.
رضوی همچنین با تاکید بر ضرورت ایجاد گردشگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی عشایری و روستایی در خداآفرین گفت: با وجود ظرفیت و جاذبه‌های بی نظیر گردشگری طبیعی و محصولات صنایع دستی بومی از یک سو و وجود منطقه آزاد ارس از سوی دیگر، اگر مدیران اندکی همت کنند، در ظرف ۲ سال، نرخ بیکاری در شهرستان خداآفرین به کم‌ترین میزان کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خاطرنشان کرد: این تسهیلات تا شش میلیارد تومان با کارمزد ۶ و ۴ درصد در مناطق روستایی، مرزی و عشایری به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود و سند محل اجرای طرح و در صورت کافی نبودن، سفته و یا سند روستایی و عشایری به عنوان ضامن تسهیلات بانکی به رهن بانک عامل (کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید) می‌رود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز