روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 559
  • 1,001
  • 1,356,898
پول‌های هنگفتی که علیه فرهنگ صرف می‌شود !

رودابه حمزه‌ای می‌گوید: پول‌های هنگفت فرهنگی در عمل علیه فرهنگ صرف می‌شود.
این شاعر و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبر نگاران اظهار کرد: بودجه‌های فرهنگی ما کجا می‌رود؟ پول‌های هنگفت فرهنگی در عمل علیه فرهنگ صرف می‌شود. چرا در مدرسه بچه‌ها باید مورد تعرض قرار بگیرند؟ چرا نویسندگان ما از نوشتن برخی مسائل و مصائب جامعه باید برحذر داشته شوند؟ چرا کودکان ما باید زباله‌گردی کنند؟ چرا ادبیات کودک ما نمی‌تواند و نباید تصویری روشن از مشکلات کودک امروز در ایران امروز ارائه دهد؟
او در ادامه گفت: من نویسنده هستم و باید اعتراضات اجتماعی جامعه خود را برای رسیدن به جامعه سالم در قالب اثری ادبی منتقل کنم. واقعا ما تا چه اندازه در پرورش بچه‌های مسئول، مسئولانه برخورد کرده‌ایم؟ چرا انجمن‌های فعال ادبی ما در قبال آن‌چه امروز بر سر کودکان و نوجوانان در مدارس می‌آید سکوت کرده‌اند؟
حمزه‌ای همچنین بیان کرد: ما طی سال‌های گذشته جامعه را به لحاظ فرهنگی به سوی قهقرا کشانده‌ایم. از کدام پیشرفت حرف می‌زنیم؟ در جامعه‌ای که کودکان کار و خیابان در بسیاری از شهرها وجه غالب شده‌اند. من یک نویسنده‌ام و ما در برابر آینده خود و بچه‌ها مسئول‌ایم.
این شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان گفت: این همه حجم آموزشی در کتاب‌های درسی ما چه می‌کند؟ کتاب‌های آموزشی برای چیست؟ من فکر می‌کنم گردانندگان کتاب‌های کمک‌آموزشی و آموزشی ما حمایت می‌شوند. برای همین است که مقوله حذف کنکور با مقاومت‌های زیادی روبه‌رو می‌شود. کتاب باید روشنگرانه باشد؛ در حالی‌که این‌طور نیست. فرهنگ باید به آینده نگاه کند؛ آینده‌ای توام با سرفرازی، که آن هم نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز