روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۵/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 167
  • 231
  • 1,307,787
پژوهش‌محوری دانشگاه لازمه‌ کارآفرینی و ثروت‌آفرینی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه‌ها برای اینکه کارآفرین و ثروت‌آفرین باشند باید در مسیر پژوهش و تحقیق گام بردارند.
“عزیز جوانپور” در نشست مشترک مدیران‌کل دفتر توسعه و فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه‌ آزاد اسلامی با رؤسای مراکز تحقیقاتی استان آذربایجان شرقی در واحد تبریز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۳۰ سال آموزش‌محور عمل کرده و اکنون هدایت آن به سمت دانشگاه پژوهش‌محور و ثروت‌آفرین نیازمند فرهنگ‌سازی در کارکنان و استادان است.
وی به درک اهمیت پژوهش و ضرورت گسترش فرهنگ به‌کارگیری و انجام‌دادن آن تأکید کرد و گفت:‌ تحول در دانشگاه نیازمند تحقیق و پژوهش است. پژوهش‌محور کردن دانشگاه مشارکت و همت استادان را می‌طلبد. استادان دانشگاه نباید فقط به تدریس اکتفا بکنند و فعالیت آنها در دانشگاه باید مشروط به انجام تحقیق و پژوهش باشد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: توسعه دانشگاه‌ها باید حول محور برنامه‌های توسعه کشور، طرح‌های توسعه ملی، استعدادها و ظرفیت‌های محلی، محور نوآوری و تأمین نیازهای محلی و ملی انجام گیرد؛ به‌خصوص دانشگاه‌هایی که در استان‌ها فعال هستند باید در مسیر طرح‌های توسعه استانی، منطقه‌ای و ملی عمل کنند.
جوانپور با بیان اینکه فراخوان پژوهشی برای جذب افراد نخبه باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: باید ساز و کاری ایجاد شود تا فارغ‌التحصیلان و افراد نخبه جذب دانشگاه شده و از توان فکری آنان برای عبور از بحران‌های دانشگاه و کشور استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نهاد علمی و پژوهشی با رویکرد یکپارچه است. واحدهای دانشگاهی باید دست به دست هم دهند و از توانمندی‌های استان خود برای حل مشکلات منطقه و کشور اقدام کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: بی شک واحدهای دانشگاهی در کنار آموزش باید به پژوهش و اقتصاد دانش‌بنیان نیز اهمیت دهند و فقط درآمد حاصل از شهریه را ملاک کار خود قرار ندهند، در این صورت است که می‌توان تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده و به پایداری بیشتر رسید.
جوانپور گفت: در مکاتباتی با سازمان مرکزی، خواستار تفویض اختیار در انجام بعضی از امور دانشگاه به مراکز استان‌ها شده‌ایم. امیدواریم با حل شدن موضوع با مدیریت جهادی و همت مضاعف توانمندی خود را به اثبات رسانده و با طی سریع مسیر در حل مشکلات منطقه و کشور تأثیرگذار باشیم و به دانشگاهی پژوهش‌محور، کارآفرین و ثروت‌آفرین تبدیل شویم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز