روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
پیاده‌محوری، ضرورت ترافیکی و سلامت شهر

شهردار تبریز با بیان این‌که پیاده‌محوری، ضرورت ترافیکی و سلامتی شهر است، گفت: آنچه از آغاز مسئولیت در شهرداری با عنوان انسان‌محوری مطرح کرده‌ایم، از ضرورت‌های حوزه حمل‌و‌نقل است که تحقق آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.
به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر که به مناسبت روز ملی حمل و نقل به همراه جمعی از مدیران و فعالان این حوزه، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار داشت، افزود: حمل‌و‌نقل عمومی از اصلی‌ترین حوزه‌های مدیریت شهری است که تاثیر مستقیم در زندگی روزمره شهروندان دارد؛ با این حال، متاسفانه در جامعه امروز اسیر زندگی ماشینی شده‌ایم و حتی در جزئی‌ترین ترددها نیز از خودرو استفاده می‌کنیم.
وی اضافه کرد: تردد گسترده خودردوهای تک‌سرنشین در کوتاه‌ترین فاصله‌ها، رایج شده و وضعیت امروز آلودگی هوا را پدید آورده‌است؛ از این رو، از آغاز مسئولیت در مدیریت شهر سعی کرده‌ایم فضا را محیای پیاده‌محوری کرده و تسلط ماشین را از شهر بکاهیم.
شهردار تبریز اظهار داشت: شهرداری تبریز برنامه‌های حوزه حمل و نقل را در حوزه‌های سخت‌افزاری و تجهیزاتی و همچنین در بحث‌های فرهنگی و آموزشی با نگرش واقعی و علمی پیش گرفته‌است.
شهین‌باهر با اشاره به این‌که فراگیرشدن این امر، نیازمند فرهنگ‌سازی‌های موثر و مداوم است، خطاب به امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: از حضرتعالی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار و فرهنگی درخواست داریم در این خصوص، با ارائه توصیه‌های شهروندی و همچنین با هدایت مجموعه مدیریت شهر، یاری‌مان کنید.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در روزهای اخیر شهرداری تبریز با اداره کل آموزش و پروش استان منعقد کرده‌‌است، گفت: به موجب این تفاهم‌نامه، کارشناسان شهرداری تبریز به صورت مداوم در مقاطع مختلف تحصیلی حضور یافته و موضوعات شهروندی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز