روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 661
  • 852
  • 1,331,901
پیاده رو های جالب کبک

یک تونل از پارتیشن های صورتی روشن و یک هواپیمای کاغذ غول پیکر، بعضی از نوآوری های موقت شهری است که در اطراف شهر کبک در کانادا یافت می شود.
پروژه پیاده رو های غیر معمول، شامل تاسیسات نه سازه توسط معماران مختلف در سراسر مرکز شهر کانادا است.
این پروژه توسط سازمان هنرهای تجسمی EXMURO راه اندازی و برنامه ریزی شد که هدف آن انتشار کارهای فرهنگی در فضاهای عمومی شهری است. شرکت معماری EXMURO این گونه اظهار داشت که “کشف نه راه حل جالب و جذاب توسط هنرمندان بصری و مجموعه ای از معماران، رابطه ما با جهان و فضای شهری را به چالش می کشد.”
قابل توجه ترین اثر، مجموعه ای از سازه های صورتی است که با بهره گیری از قلعه های سلطنتی قرن ۱۷ طراحی شده که از رودخانه سنت لارنس می گذرد، و هماند سنگ های تاریخی به نظر می رسد.
این تونل طراحی شده توسط Malcommodes و جمعی از معماری محلی بود. با در اطراف این پل سوراخ هایی جهت ورود نور در روز و خروج آن در شب طراحی شده و با ورود به داخل این پل،حس عمق بیشتری انتقال داده می شود.
یکی دیگر از برجسته ترین کارهای این گروه، هواپیمای کاغذ غول پیکر است که به نظر می رسد به زمین افتاده و مچاله شده است. این اثر در اعتراض به آلودگی هوا توسط شرکت های مونتهرو و ونکوور استودیو Atelier MAP ایجاد شد.
به گفته این گروه: “این کار، گذار سخت بین دوران کودکی و زندگی بزرگسالی را به تصویر می کشد.” “هواپیما، نمادی از نور و رویاها با فرودی دشوار و تجربه ای سخت است.
طراح کانادایی Marie Eve مکعب فضایی مارتل را طراحی کرده که به نظر می رسد مانند یک جعبه بازتاب اما درخشان برای نشان دادن یک جهان خیالی در داخل شب است.در حال حاضر این پروژه تا تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ در اجرا خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز