روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
پیشرفت طرح مهار آب های مرزی ۵۵درصدی استان

مجری شبکه های فرعی طرح مهار آب های مرزی درآذربایجان شرقی گفت: اجرای این طرح در استان با یکهزار و ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
سیدعلی مختاری در نشست اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان با اشاره به اینکه زهکشی و اجرای شبکه آبیاری ۱۹ هزار و ۸۴۰ هکتار از اراضی واقع در حوضه رودخانه های مرزی استان برنامه ریزی شده است، گفت: تا زمان حاضر ۵ هزار و ۲۲۱ هکتار از این اراضی آماده بهره برداری شده است.
وی با اعلام اینکه ۲ هزار هکتار از دشت گلفرج، یک هزار و ۳۵۰ هکتار از پایاب سد خداآفرین و یکهزار و ۸۷۱ هکتار از اراضی دشت یکانات مرند آماده بهره برداری است، گفت: ۲۵۰۰ هکتار از دشت گلفرج، ۱۵۲۰ هکتار در حاشیه ارس و ۲۱۵۰ هکتار از اراضی خداآفرین در دست اجراست.
مختاری اعلام کرد: عملیات اجرایی زهکشی و شبکه گذاری ۱۸۴۰ هکتار از اراضی دشت یکانات نیز با حضور رییس جمهوری آغاز می شود.
وی اعتبار مورد نیاز برای ساماندهی ۱۹ هزار و ۸۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان از محل اعتبار رودخانه های مرزی را ۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای این طرح تا زمان حاضر ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و یکهزار و ۹۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
مختاری با اشاره به اینکه روند اجرای این طرح در استان ۶ درصد از برنامه هدف گذاری شده عقب است، گفت: مشکل در تامین اقلام مورد نیاز علت اصلی این تاخیر است.
وی با اشاره به اینکه به علت اجرای شبکه اصلی، هزینه اجرای این طرح بیشتر از سایر طرح های آبیاری نوین است، خاطرنشان کرد: مسوولیت نظام بهره برداری طرح با تعاون روستایی است.
مجری شبکه های فرعی طرح مهار آب های مرزی در آذربایجان شرقی گفت: با بهره برداری از طرح آب های مرزی، اقتصاد کشاورزی منطقه در شهرستان های خداآفرین، جلفا، ورزقان و مرند دچار تحول عظیم شده و رونق چشمگیری در تولید و اشتغال مرزنشینان استان رخ خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز