روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
پیشرفت منطقه آزاد ارس در تمام حوزه ها قابل مشاهده است

قائم مقام بانک مرکزی گفت: موفقیت های منطقه آزاد ارس خوشحال کننده است و این موفقیت ها در تمام حوزه ها از جمله اشتغال، تولید و صادرات قابل مشاهده است.
قائم مقام بانک مرکزی امروز در منطقه آزاد ارس حاضر شد و از نزدیک در جریان فعالیت های انجام شده و پیشرفت های صورت گرفته در بخش های مختلف تجاری، صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و گردشگری ارس قرار گرفت.
اکبر کمیجانی در این بازدید، گفت: موفقیت های منطقه آزاد ارس خوشحال کننده است و این موفقیت ها در تمام حوزه ها از جمله اشتغال، تولید و صادرات قابل مشاهده است.
وی ضمن اشاره به سیاست های حمایتی دولت از مناطق آزاد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در این مناطق، تصریح کرد: حمایت از تولید و اشتغال یکی از سیاست های اصلی دولت یازدهم است و این حمایت ها به صورت جدی و مستمر انجام یافته است.
قائم مقام بانک مرکزی افزود: این آمادگی را داریم تا با همکاری بانک کشاورزی، نیازهای اعتباری بخش های مختلف از جمله بخش کشاورزی را در منطقه آزاد ارس، تامین کنیم.
کمیجانی تاکید کرد: کشت مکانیزه و علمی در ارس نویدبخش رشد و توسعه است و باید از مسیری که درمنطقه آزاد ارس شکل گرفته است، حمایت کرد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در جریان این بازدید، گفت: ارس در بخش کشاورزی و کشت گلخانه ای در چند سال اخیر توسعه زیادی پیدا کرده است و سرمایه گذاری های خوبی در این حوزه صورت گرفته است.
محسن خادم عرب باغی افزود: در زمینه توسعه باغات زیر کشت منطقه آزاد ارس در سال های اخیر بالغ بر ۱۰۰۰ هکتار باغ زردآلو و نزدیک به ۴۰۰۰ هکتار سایر میوه ها زیرکشت رفته است.
وی آب و هوای مناسب منطقه آزاد ارس را در این زمینه بسیار مناسب عنوان کرد و افزود: آب و هوای مناسب، باعث شده است که محصولات باغی ارس به صورت نوبرانه به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود و به قیمت مناسبی به فروش می رسد.
عرب باغی صادرات را یکی از اهداف بخش کشاورزی منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: در ماه های گذشته یک واحد سردخانه برای صادرات میوه های کشت شده به کشورهای CIS افتتاح شده است و این موضوع میزان صادرات محصولات باغی را افزایش می دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، خاطرنشان کرد: در ادامه نیز در تلاش هستیم تا صنایع جانبی و تبدیلی در کنار باغات زیرکشت رفته، ایجاد شود. این صنایع می توانند ارزش افزوده تولید باغی ارس را افزایش دهند.
وی عنوان کرد: تبدیل واردات به تولید محصولات یکی از دستاوردهای منطقه آزاد ارس است و هم اکنون شرکت هایی که قبلا وارد کننده لوازم آرایشی، لباس و کفش بودند، در منطقه آزاد ارس به تولید این محصولات اقدام کرده اند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، در پایان گفت: افزایش تولید به جای واردات، سبب شده است که در سال های اخیر، اشتغال بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر در منطقه آزاد ارس محقق شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز