روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 190
  • 1,596
  • 1,022,235
شهرستان

پیشنهاد تجمیع  بودجه‌ی استانی و ملی در سال ۹۷

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور تسهیل اختصاص اعتبارات، پیشنهاد تجمیع بودجه‌ی استانی و ملی در سال ۹۷ ارایه شده است. محقق شدن این پیشنهاد، گامی مهم در راستای تمرکز زدایی و افزایش اختیارات استان‌ها است.
بیت اله عبدالهی در بازدید از وضعیت راه‌های روستایی اهر، افزود: اعتبارات فعلی استان برای تامین نیاز استان و شهرستان‌های تابعه کافی نبوده و اگر به اعتبارات استانی متکی باشیم، نمی‌توانیم راه ارتباطی تمامی روستاها را آسفالت‌ریزی کنیم.
وی گفت: اعتبارات استانی پاسخگوی نیازهای شهرستان‌ها نبوده و انتظار داریم با اعتبارات فوق‌العاده از سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی مرمت و بازسازی راه‌های روستایی شهرستان اهر را به پایان برسانیم.
این نماینده مجلس، یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان را قابلیت‌های معدنی آن عنوان کرد و افزود: معادن مس و طلا در منطقه ظرفیتی مهم برای رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مشکل اجتماعی مس انجرد شهرستان اهر حل شده که امیدواریم با توسعه همه جانبه آن شاهد اشتغال جوانان با اولویت بهره‌گیری از نیروهای بومی منطقه باشیم.
عبدالهی اظهار کرد: با پیگیری‌های لازم در تلاش هستیم که عملیات اکتشاف معادن طلای شله بران، کوربلاخ اهر و سوناجیل هریس آغاز شود.
وی افزود: سرمایه‌گذارانی که بخواهند در شهرستان‌های اهر و هریس سرمایه‌گذاری کنند هم در طی مراحل اداری و پیگیری مسائل و مشکلات آنها در کنارشان هستیم و از سرمایه‌گذاران حمایت می کنیم.

هشــدار به افــزایش جمعیت سالمندی

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان با اشاره به اینکه ۹/۵ درصد از جمعیت ۱۱۰هزار نفری این شهرستان سالمند هستند، نسبت به افزایش سالمندان در این شهرستان هشدار داد.
محمد میرزاپور در جلسه شورای سالمندان ملکان گفت: در حالی که در سال ۹۴ تنها ۸/۷ درصد جمعیت شهرستان سالمند بودند، امسال به ۹/۵ درصد رسیده است.
محمد میرزاپور افزود: پیش بینی می شود جمعیت سالمندی ملکان تا ۱۰سال آینده به ۴۰ درصد افزایش یابد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان با اشاره به سیاست های دوران گذشته در زمینه کاهش زاد و ولد گفت: متاسفانه این سیاست موجب افزایش پیری و بالا رفتن جمعیت سالمندی شهرستان شده است.
دکتر میرزاپور با اشاره به سیاست های جدید و ترغیب مردم برای افزایش جمعیت، گفت: در حالی که میانگین زاد و ولد در استان آذربایجان شرقی ۱/۷ درصد است این رقم در ملکان به ۱/۲ درصد رسیده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان همچنین از اعطای کارت منزلت به منظور تسهیل امور سالمندان در ادارات خبرداد و توجه جدی ادارات و نهادهای دولتی به وضعیت جسمانی و روحی سالمندان هنگام مراجعه آنان به ادارات را خواستار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز