روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 34
  • 857
  • 1,393,327
پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه غیرکارشناسی است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری تجربه تلخ ادغام وزارتخانه‌ها، گفت: پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه درکمیسیون تلفیق غیرکارشناسی است و به نفع وزارتخانه بهداشت و رفاه نیست.
سلمان خدادادی، درخصوص پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه درکمیسیون تلفیق مجلس، اظهار داشت: پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه اشتباه و غیر قابل قبول است، در مجالس قبل طی اقدامات عجولانه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه، مسکن و شهرسازی تشکیل شد؛ بنابراین اقدامات عجولانه، متعصبانه و غیرکارشناسی نه‌تنها هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بلکه معضلات سازمان‌ها و نهادها را نیز افزایش می‌دهد.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدامات غیرکارشناسی در تشکیل وزارتخانه‌ای جدید هیچ خروجی مثبتی نخواهد داشت، افزود: متاسفانه برخی نمایندگان در کمیسیون تلفیق به‌دنبال انتقال بیمه‌ها ازجمله بیمه سلامت به زیر‌مجموعه وزارت بهداشت بودند، اما این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق حائز آراء کافی نشد؛ ولی همین نمایندگان در حال حاضر موضوع دیگری را مطرح کردند.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان در بحث تجمیع بیمه‌ها نمی‌تواند ناظر، مجری و سیاستگذار باشد، تصریح کرد: متاسفانه طرح مجدد پیشنهاد ادغام وزارت بهداشت و درمان با وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به‌نوعی بی‌نظمی و برهم ریختگی در ۲ وزارتخانه ایجاد می‌کند؛ زیرا طرح اینگونه پیشنهادها بدون کار کارشناسی بوده و به‌نفع وزارتخانه مربوطه و مردم نیست.
وی با تاکید براینکه پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه عجولانه و غیرکارشناسی است، گفت: پیشنهادی که در کوتاه‌مدت مطرح می‌شود، ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور مسئولان کشور را دچار پشیمانی کند؛ مانند اینکه درحال حاضر برخی تصمیمات عجولانه اتخاذ شده است.
خدادادی با تاکید براینکه کمیسیون اجتماعی مخالف تشکیل وزارت سلامت و رفاه است، افزود: امیدواریم که این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار نگیرد، بنابراین همه موضوعات و موارد را نمی‌توان خلق‌الساعه بررسی و تصویب کرد، زیرا باید کار کارشناسی و طبق اصول صورت گیرد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نباید درخصوص مواردی مهمی چون بیمه‌ها تصمیمات عجولانه گرفت، تصریح کرد: دولت باید پیشنهادات خود را درخصوص بیمه‌ها به مجلس ارایه دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز