روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 675
  • 771
  • 1,434,311
پیشنهاد وقیحانه

گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست

نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر کلانشهر تبریز بیشتر رنگ و بوی انتقاد از وضع موجود شورا و شهرداری به خود گرفت. البته یکی از دلایل چنین روندی در این جلسه، آغاز نطق های میان دستور برخی اعضای شورا بود که به دلیل بررسی عملکرد سازمان های تابعه شهرداری در صحن شورا، به تاخیر افتاده بود.
در میان مهمترین نطق های انتقادی، سهم انتقادات محرم محمدزاده معروف به” محرم عمی “ از بقیه اعضا بیشتر بود . وی که جزو حامیان آقای شهردار نیز محسوب میگردد ، در حوزه های مختلفی از برخورد با وانت بارهای فروشنده گرفته تا حقوق بالای ۲۰ میلیون تومان برخی از مدیران شهری به انتقاد از شهرداری تبریز پرداخت.
در این میان، البته عجیب ترین ادعای محرم عمی مربوط بود به کتک کاری در شهرداری تبریز. وی مدعی شد در یکی از واحدهای تابعه شهرداری، یکی از مدیران با زیردست های خود رفتار نامناسبی دارد و بعضا آنها را کتک می زند! وی همچنین از این که در برخی از مناطق شهرداری برخی از مدیران حقوق های بالای ۲۰ میلیون تومانی میگیرند انتقاد کرد. این عضو شورا از شهردار خواست تا در مورد برخورد با وانت بارهایی که در سطح شهر اقدام به فروش کالا و میوه جات میکنند توضیح دهند که چطور می شود که نوع برخورد با این ها تفاوت دارد و برخی ها ادعا میکنند با دادن رشوه از دید ماموران مختلف می گریزند. از شهردار میخواهم توضیح دهد چرا شرکت همشهری هر سال برنده مناقصه شهرداری می شود؟ درآمدهای این شرکت از کجا ناشی می شود که در بهترین نقاط شهر ملک می خرد؟!
وی در مهمترین بخش از نطق خود همچنین پیشنهاد عجیبی مطرح نمود مبنی بر این که ، در ردیف های بودجه یک محلی برای حق رشوه برای شهرداری در نظر بگیریم تا کارکنان با فروختن منافع شهرداری دنبال پول نباشند. اگر خودمان این رشوه را به اینها بدهیم ضرر کمتری برای شهرداری مترتب خواهد بود. البته این اظهارات توهین آمیز محرم عمی پس از انتشار ، مورد انتقاد بسیاری از کارکنان شریف شهرداری تبریز قرار گرفته است که احتمالا بازتاب خوبی برای محرم عمی نخواهد داشت.
مسعودی ریحان دیگر منتقد این جسله بود که ابتدا از خود شورا به انتقاد پرداخت و گفت ابتدا باید خود شورا شفاف باشد تا بتواند از شهرداری نیز بخواهد شفاف شود. وی گفت ساز و کار نظارت بر مصوبات خود شورا هنوز مشخص نیست و باید این مساله تعیین تکلیف شود. وی از شهردار خواست تا یک بار تکلیف میدان آذربایجان و هزینه های آن را روشن نماید.
بابایی سومین عضو منتقد شورا بود که در نطق میان دستور خود نسبت به عدم پرداخت حقوق بازیکنان تیم های شهرداری و همچنین عدم توجه شهرداربه تذکرات شورا گفت : با استقرار آقای شهین باهر در شهرداری انتظار داشتیم شهرداری جایگاه بیشتری برای شورای شهر قائل باشد اما متاسفانه تذکرات اعضای شورا بدون پیگیری باقی می ماند در حالی که در دوره سابق، شهرداری به تک تک تذکرات اعضای شورا پاسخ می داد.
بابایی گفت :بازیکنان تیم های شهرداری ۷ ماه است که ریالی دریافتی نداشته اند. حتما باید به مشکلات این ورزشکاران رسیدگی شود.
وی همچنین به فقدان وجود میدان دام در شهر و عدم روشنایی روستاهای الحاقی به تبریز اشاره و از شهردار درخواست نمود تا به این مشکلات رسیدگی نماید .
در ابتدای نطق ها ، فرج قلیزاده دبیر شورا نیز با اشاره به پروژه هایی مانند میدان آذربایجان در دوره مدیریت قبلی از شهرداری خواست نسبت به توضیح در خصوص هبه ۱۶ میلیاردی به یکی از نهادها اقدام نماید.
شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز درباره میدان آذربایجان گفت: از کمیسیون های تخصصی شورای شهر خواهش میکنم رسما ورود کنند و جمع بندی آنها برای ما هم حجت خواهد بود تا به مردم گزارش شود.
شهردار تبریز درباره وانت بارها اظهار داشت درباره جمع آوری دستفروشان، شهرداری مر قانون را اجرا می کند اگر قرار باشد شهرداری وانت بارها را جمع آوری کند و اعضای شورا برای آزادی آنها سفارش کنند، قطعا توفیقی حاصل نخواهد شد.در حضور دادستان مصوب گردید رهاسازی وانت ها به هیچ وجه بر عهده شهرداری نباشد و فقط با حکم دادستان صورت پذیرد.
شهین باهر با توجه به اینکه وقت جلسه به اتمام رسیده بود در خصوص برخی از سئوالات منتقدین نیز وعده پاسخ شفاف داد.
لازم به ذکر است پیشنهاد وقیحانه محرم عمی ( محرم محمدزاده ) بلافاصله در فضای مجازی و در میان پرسنل شهرداری تبریز منتشر شد و موجی از نارضایتی در میان کارکنان شریف شهرداری و خانواده های آنان ایجاد کرده و عموم پرسنل شهرداری عذرخواهی رسمی این عضو شورای شهر تبریز را خواستار شده اند . البته برای کسانی که از اظهارات این عضو شورای شهر تبریز ناراحت و رنجیده خاطر شده اند برای تسکین و عبرت این مصرع معروف به ذهن متبادر می گردد : گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز