روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 753
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,472
پیشگامی تبریز در عرصه مدیریت بحران مشهود است

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر :

پیشگامی تبریز در عرصه مدیریت بحران مشهود است

مدیریت بحران.jpgمدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور تبریز را شهری پیشگام در عرصه مدیریت بحران دانست.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، افشین علیخانی که در مراسم استقرار سیستم مدیریت بحران حضور داشت، با اشاره به اهمیت آشنایی شهروندان با اصول مدیریت بحران گفت: تمامی نهادها و سازمان ها، به نوعی و کم وبیش، با مسائل مدیریت بحران اشنا هستند؛ اما نکته مهم، اشنایی و آمادگی شهروندان با اصول مدیریت بحران و حوادث است.

وی افزود: هدف اصلی استقرار چنین سیستمی، ایجاد یک جامعه اماده برای مقابله به حوادث طبیعی و اثرات آن است و همین ضرورت، برای سازمان ها و نهادهای دخیل، تعیین تکلیف می کند تا برای آموزش شهروندان، همت کنند.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور، همچنین برخی از اصول آموزشی در حوزه مدیریت بحران را بیان و خاطرنشان کرد: با توجه به این امر که در زمان بروز پاره ای حوادث مانند زلزله، زمان تصمیم گیری بسیار اندک است، هر شهروندی باید اصول پناه گرفتن در خانه یا مکانی را که در  آن قرار دارد، بداند.

علیخانی، ضمن تاکید بر نهادینه شدن اصول مدیریت بحران در میان شهروندان، اظهار داشت: در عین حال، برای نوشتن دستورالعمل ها و تدوین و ایجاد تغییرات لازم در دستورالعمال های پیشین، زمان نیاز داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این نکته که تبریز، این بار هم در بحث مدیریت بحران پیشگام دیگر شهرها شده است، متذکر شد: طرحی که بر پایه مشارکت شهروندان بنا نشود، محکوم به شکست است و شهرداری تبریز، با درک این موضوع، برنامه های خود را بر پایه جلب مشارکت و همکاری شهروندان تنظیم کرده است که از این لحاظ، در بین دیگر شهرهای کشور، پیشگام محسوب می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز