روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 152
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,364
پیشگامی تبریز در عرصه مدیریت بحران مشهود است

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر :

پیشگامی تبریز در عرصه مدیریت بحران مشهود است

مدیریت بحران.jpgمدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور تبریز را شهری پیشگام در عرصه مدیریت بحران دانست.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، افشین علیخانی که در مراسم استقرار سیستم مدیریت بحران حضور داشت، با اشاره به اهمیت آشنایی شهروندان با اصول مدیریت بحران گفت: تمامی نهادها و سازمان ها، به نوعی و کم وبیش، با مسائل مدیریت بحران اشنا هستند؛ اما نکته مهم، اشنایی و آمادگی شهروندان با اصول مدیریت بحران و حوادث است.

وی افزود: هدف اصلی استقرار چنین سیستمی، ایجاد یک جامعه اماده برای مقابله به حوادث طبیعی و اثرات آن است و همین ضرورت، برای سازمان ها و نهادهای دخیل، تعیین تکلیف می کند تا برای آموزش شهروندان، همت کنند.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور، همچنین برخی از اصول آموزشی در حوزه مدیریت بحران را بیان و خاطرنشان کرد: با توجه به این امر که در زمان بروز پاره ای حوادث مانند زلزله، زمان تصمیم گیری بسیار اندک است، هر شهروندی باید اصول پناه گرفتن در خانه یا مکانی را که در  آن قرار دارد، بداند.

علیخانی، ضمن تاکید بر نهادینه شدن اصول مدیریت بحران در میان شهروندان، اظهار داشت: در عین حال، برای نوشتن دستورالعمل ها و تدوین و ایجاد تغییرات لازم در دستورالعمال های پیشین، زمان نیاز داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان این نکته که تبریز، این بار هم در بحث مدیریت بحران پیشگام دیگر شهرها شده است، متذکر شد: طرحی که بر پایه مشارکت شهروندان بنا نشود، محکوم به شکست است و شهرداری تبریز، با درک این موضوع، برنامه های خود را بر پایه جلب مشارکت و همکاری شهروندان تنظیم کرده است که از این لحاظ، در بین دیگر شهرهای کشور، پیشگام محسوب می شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز