پیشگیری از آلزایمر با داروهای موجود

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا بر اساس شواهد موجود بر این باورند که مصرف داروی آلزایمر مدت‌ها قبل از بروز علائم آن می‌تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.
این متخصصان در مطالعه‌ای جدید دریافتند داروی موجود برای کنترل علائم بیماری آلزایمر می‌تواند از پیشرفت این بیماری جلوگیری کند اما این در شرایطی است که بیمار مصرف این دارو را مدت‌ها قبل از آنکه علائم بیماری ظاهر شود، شروع کند.
طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا بیماری آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقلی است که حدود ۵/۷ میلیون بزرگسال در این کشور به آن مبتلا هستند. متاسفانه درمانی برای این بیماری وجود ندارد و با شروع این بیماری علائم آن به سرعت پیشرفت می‌کند.
در این بررسی گروهی از محققان آمریکایی به مطالعه روی داروی “ممانتین” پرداختند که در حال حاضر مصرف آن برای کنترل علائم آلزایمر توصیه می‌شود. به گفته محققان این دارو قابلیت آن را دارد تا به پیشگیری از ابتلا به این بیماری کمک کند اما لازم است مدت‌ها قبل از شروع علائم آن مصرف شود.
پروفسور “جرج بلوم” از دانشگاه ویرجینیا گفت: بر اساس آنچه تاکنون دریافته‌ایم درمان آلزایمر پس از آنکه علائم آن در بیمار مشاهده شود امکان‌پذیر نخواهد بود.
به اعتقاد متخصصان بیماری آلزایمر مدت‌ها پیش از آنکه علائم آن ظاهر شود و شاید چندین دهه قبل بیمار را درگیر می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از