روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 139
  • 808
  • 1,281,268
پیشگیری از هدررفت انرژی نیازمند سیاست گذاری درست است

رئیس دانشگاه تبریزبا اشاره به میانگین بالای هزینه های هنگفت تولید، توزیع و انتقال انرژی برق اظهار کرد: اصلاح الگو و مدیریت مصرف انرژی با سیاست های درست و مناسب قابل دستیابی است.
محمد رضا پور محمدی در آیین افتتاح مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی گفت: با توجه به افزایش جمعیت کشور تقاضا برای انرژی نیز افزایش می یابد و اگر با همین روند پیش برویم در آینده ای نه چندان دور در راستای تولید انرژی با مشکلات قابل توجهی رو به رو می شویم.
وی با اشاره به تأثیرات منفی تولید انرژی بر روی محیط زیست تأکید کرد: برای جلوگیری از تحمیل این اثرات بر روی محیط زیست کشور، باید تجهیزات فرسوده بهینه سازی شوند تا هدر رفت انرژی و به تبع آن نیاز به تولید بیشتر به حداقل برسد.
وی اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما بحث بازیافت انرژی مورد توجه نیست و بخش عمده ای از اقتصاد ایران در این نقطه گره خورده است.
پور محمدی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم برنامه هایی از این دست در راستای سیاست گذاری های کاربردی در زمینه مدیریت مصرف کمک کند.
گفتنی است این گردهمایی آغاز شده و تا امروز با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق تبریز، دانشگاه تبریز، شرکت توانیر و انجمن انرژی ایران شاخه آذربایجان شرقی، در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز