روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,302
  • 1,696
  • 1,392,163
پیش بینی تولید ۶۵۰ هزار تن گندم در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: پیش بینی می شود در سالجاری زراعی ۶۵۰ هزار تن گندم در استان تولید و از این میزان ۴۵۰ هزار تن خرید تضمینی می شود.
کریم مهری در جلسه آب، خاک و منابع طبیعی شهرستان هشترود با بیان اینکه امسال به علت تغییر اقلیم، سرمازدگی و سیل تولید گندم کاهش خواهد داشت افزود: در سال زراعی گذشته از ۸۴۲ هزار تن گندم تولیدی استان ۵۹۸ هزار تن خرید تضمینی شده بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از خسارت ۳۵ درصدی به محصولات کشاورزی در سال زراعی امسال خبر داد و گفت: قیمت خرید تضمینی گندم امسال ۱۳ هزار ریال تعیین شده است.
مهری توجه جدی به سفره های زیر زمینی را خواستار شد و گفت: اگر وضع به همین صورت پیش رود وضعیت وخیم تر خواهد شد و بحران دریاچه و ریز گردهای نمک جدی است.
وی نجات دریاچه ارومیه از بحران فعلی و کاهش مشکلات ناشی از آن را نیازمند همت همگانی و عزم ملی دانست.
کریم مهری گفت: کشاورزان باید ارقام مقاوم و سازگار با منطقه را بکارند که نمونه آن ارقام، گندم هشترود است که مقاوم در مقابل اقلیم های منطقه ای است و بنام خود شهرستان هشترود ثبت شده و در حال ثبت جهانی است.
وی با اعلام اینکه بذر مورد نیازکشاورزان استان برای کاشت پاییزه تامین شده گفت: مشکلی برای کاشت پاییزه نداریم.
وی درادامه خواستار مشارکت مردم در اجرای پایاب سد سهند هشترود شد و گفت: در غیر این صورت با اعتبارات قطره چکانی حتی نوادگان ما شاهد افتتاح پایاب این سد نخواهند شد.
شهرام نریمانی مدیر عامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان نیز در این جلسه گفت: اردیبهشت امسال در بخش زراعت، دام و باغ بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بدهی کشاورزان از بابت بیمه پرداخت شده و این بیمه هیچ گونه بدهی به کشاورزان ندارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی افزود: در سال زراعی امسال، تگرگ زدگی محصولات کشاورزی نیز مورد حمایت بیمه این صندوق قرار می گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز