روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 654
  • 1,087
  • 1,361,653
پیش بینی سفر ۱۰۰هزار گردشگر ایرانی به وان ترکیه در تعطیلات نوروز

شبکه خبر۷ ترکیه اعلام کرد که در پی تامین امنیت سفر، اقدامات مناسب تبلیغاتی و فراهم شدن زیرساخت های خدماتی، پیش بینی می شود در تعطیلات عید نوروز پیش رو، بیش از یکصد هزار گردشگر ایرانی به استان وان در شرق ترکیه سفر کنند.
شهر وان نزدیکترین شهر بزرگ در شرق ترکیه به ایران محسوب می شود و از سه دروازه مرزی سرو ـ اسندره، رازی ـ کاپی کوی و بازرگان ـ گوربولاغ قابل دسترسی بوده و همه ساله پذیرای شمار زیادی از گردشگران ایرانی در دو نوبت نوروز و تابستان است.
شبکه خبر۷ ترکیه اعلام کرد که سفر به وان جزو اولویت های سفر خارجی ساکنان مناطق غربی ایران است و اغلب آنها با هدف خرید به وان سفر می کنند و گردشگران ایرانی در واقع ‘آب حیات’ اصناف وان محسوب می شوند.
این رسانه همچنین اعلام کرد که هم اکنون با وجود دو هفته تا آغاز تعطیلات نوروزی و سفر ایرانیان، ۸۰ درصد ظرفیت هتل های وان پر شده و اصناف و مراکز خرید بزرگ وان جشنواره های خاص تفریحی و خرید برای جذب مشتری های ایرانی برنامه ریزی کرده اند.
جودت اوزگوگجه رییس منطقه وان اتحادیه آژانس های سیاحتی ترکیه در این باره به خبرنگاران گفته است که تعطیلات نوروزی طولانی مدت در ایران فرصت مناسبی برای سفر گردشگران ایرانی به وان است.
وی با اشاره به تاثیر بسیار مهم سفر ایرانیان بر اقتصاد استان وان ترکیه عنوان کرده است که برای جذب ۱۰۰ هزار گردشگر ایرانی در تعطیلات نوروز برنامه ریزی شده و پیش بینی می شود که ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر از آنها در هتل های شهر وان ساکن شوند و بقیه آنها نیز در منزل اقوام و آشنایان ساکن شده و یا در سفری یک روزه به موطن خود باز گردند.
محی الدین آیدمیر رییس اتاق اصناف استان وان ترکیه نیز با اشاره به افزایش سفر گردشگران ایرانی به وان در ایام نوروز اعلام کرده است که سال گذشته میلادی بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر ایرانی به وان سفر کردند و پیش بینی می شود که در سال جاری میلادی این رقم به ۸۰۰ هزار نفر برسد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز