روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 639
  • 1,435,156
پیش بینی فوت روزانه ۸۰ نوجوان بر اثر ابتلا به ایدز

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) از احتمال فوت روزانه ۸۰ نوجوان بر اثر ابتلا به بیماری ایدز تا سال ۲۰۳۰ خبر داد.
«هنریتا فور» – مدیر صندوق کودکان ملل متحد گفت: درصورتی که روند پیشگیری از انتقال بیماری ایدز تسریع نشود، تا سال ۲۰۳۰ روزانه شاهد مرگ ۸۰ نوجوان بر اثر ابتلا به این بیماری خواهیم بود.
در گزارش یونیسف آمده‌ است که روند فعلی نشان می‌دهد که مرگ و میر ناشی از بیماری ایدز و موارد جدید ابتلا به این بیماری، کند شده‌ است، اما این روند کاهشی با سرعت کافی پیش نمی‌رود.
بیش از نیمی از کودکان مبتلا به بیماری ایدز قبل از رسیدن به سن پنج سالگی جان خود را از دست می‌دهند و اقدامات انجام گرفته در پیشگیری و درمان این بیماری بخصوص در مورد انتقال ویروس HIV از مادر به نوزاد، نتیجه مطلوب را به همراه نداشته‌است.
آمارها حاکی از آن است که تعداد موارد ابتلای بیماری از مادر به نوزاد در مدت هشت سال گذشته، حدود ۴۰ درصد کاهش داشته، اما همچنان دو سوم از تمامی موارد ابتلا به بیماری ایدز در میان نوجوانان، به دختران اختصاص دارد.
در حال حاضر سه میلیون فرد ۱۹ ساله و کمتر، در سراسر جهان به ویروس HIV آلوده هستند.
ایدز (AIDS) یا نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود.
بیماری ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوآنزایی را تجربه کند. به همین دلیل معمولاً این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می‌شود که به این مرحله از بیماری، دوره نهفتگی گفته می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز