روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 338
  • بازدید دیروز: 1,903
  • کل بازدید ها: 467,165
پیگیری ۵ مطالبه کولبران توسط کمیته حقیقت‌یاب مجلس

نماینده سردشت و پیرانشهر از پیگیری ۵ مطالبه اصلی کولبران طی بازدید و پیگیری کمیته حقیقت‌یاب مجلس خبر داد. رسول خضری، عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی وضعیت کولبران با اشاره به بازدید میدانی اعضای این کمیته از مرز تمرچین و پیرانشهر گفت که مطالبات کولبران به کمیته منعکس شده و قطعاً مورد بررسی قرار می‌گیرد. این نماینده مجلس به ایسنا گفت: کولبرها چند خواسته اساسی دارند. یکی اینکه بیمه تأمین اجتماعی، بیکاری، مستمری، ازکار افتادگی و دیه داشته باشند.
دیگر اینکه تعاونی مرزنشینان تشکیل شود. همچنین مسیر کولبری آسفالت شود و بارها با چهار چرخه یا وسیله نقلیه موتوری جابه‌جا شود.خضری کوتاه شدن دست دلالان را از دیگر مطالبات کولبرها عنوان کرد و گفت: خواسته دیگر این است که درآمد معابر مرزی که ۴۰ درصد برا ی استانداری ها و ۶۰ درصد برای تهران اختصاص می‌یابد همه صرف عمران و آبادانی شهرهای مرزی شود. او با بیان اینکه کولبران بعضا بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ کیلوگرم بار را بر دوش می‌کشند، افزود: ما حتی سعی کردیم بار این افراد را بلند کنیم اما توان این کار را نداشتیم. همچنین به دیدن خانواده جوان ۱۷ ساله کولبری رفتیم که هفته گذشته در اثر ریزش بهمن جان خود را از دست داده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز