روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 619
  • 798
  • 1,334,118
پیگیری ۵ مطالبه کولبران توسط کمیته حقیقت‌یاب مجلس

نماینده سردشت و پیرانشهر از پیگیری ۵ مطالبه اصلی کولبران طی بازدید و پیگیری کمیته حقیقت‌یاب مجلس خبر داد. رسول خضری، عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی وضعیت کولبران با اشاره به بازدید میدانی اعضای این کمیته از مرز تمرچین و پیرانشهر گفت که مطالبات کولبران به کمیته منعکس شده و قطعاً مورد بررسی قرار می‌گیرد. این نماینده مجلس به ایسنا گفت: کولبرها چند خواسته اساسی دارند. یکی اینکه بیمه تأمین اجتماعی، بیکاری، مستمری، ازکار افتادگی و دیه داشته باشند.
دیگر اینکه تعاونی مرزنشینان تشکیل شود. همچنین مسیر کولبری آسفالت شود و بارها با چهار چرخه یا وسیله نقلیه موتوری جابه‌جا شود.خضری کوتاه شدن دست دلالان را از دیگر مطالبات کولبرها عنوان کرد و گفت: خواسته دیگر این است که درآمد معابر مرزی که ۴۰ درصد برا ی استانداری ها و ۶۰ درصد برای تهران اختصاص می‌یابد همه صرف عمران و آبادانی شهرهای مرزی شود. او با بیان اینکه کولبران بعضا بین ۲۰۰ تا ۲۲۰ کیلوگرم بار را بر دوش می‌کشند، افزود: ما حتی سعی کردیم بار این افراد را بلند کنیم اما توان این کار را نداشتیم. همچنین به دیدن خانواده جوان ۱۷ ساله کولبری رفتیم که هفته گذشته در اثر ریزش بهمن جان خود را از دست داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز