روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 301
  • 744
  • 1,382,469
اخبار شهرستان

چاپ ۶ عنوان کتاب از آثار نویسندگان مراغه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه از چاپ ۶ عنوان کتاب جدید از آثار نویسندگان این شهرستان خبرداد.
احمد دادرس فیاض افزود: کتاب های ‘رقص کمان’ ، ‘ اشک من’ ، ‘ انتقام روح’ ، ‘ در این بهار نیستی’ ، ‘ رجال و دانشوران مراغه’ و ‘ عالم عامل’ توسط نویسندگان و مولفان مراغه به زیور طبع آراسته شدند.
وی ادامه داد: کتاب ‘رقص کمان’ تدوین تعدادی از قطعات ضربی و رنگ‌ ها بوده که توسط محسن عبادتی نویسنده و مولف مراغه ای در ۲ بخش به شیوه‌ نو و با رعایت جنبه‌ های تکنیکی و آموزشی برای ساز کمانچه و ویولن تنظیم شده است.
وی اضافه کرد: این کتاب شامل ۲ بخش بوده که بخش نخست آن شامل چهل قطعه است که برای نوازندگان سطوح مبتدی و متوسطه، برای سازهای کمانچه و ویولن تنظیم شده است.
وی گفت: بخش دوم این کتاب نیز شامل بیست قطعه در دستگاه‌ های ماهور، شور، چهارگاه و بیات‌ شیراز بوده که برای نوازندگان سطح پیشرفتۀ کمانچه‌ نوازی تدوین شده لیکن این مجموعه دارای نمونه صوتی اثر با دایره‌ نوازی سینا مشفقی و کمانچه ‌نوازی محسن عبادتی است.
وی با اشاره به چاپ ۲ کتاب ‘ اشک من’ و ‘ انتقام روح’ توسط بانوی نویسنده مراغه ای افزود: این رمان ها توسط معصومه کیومرثی نوشته شده و توسط انتشارات منشور سمیر به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: کتاب اشک من، چاپ اوّل و انتقام روح، چاپ دوم رمان‌های منتشر شده است.
وی با اشاره به انتشار کتاب و مجموعه شعر ‘در این بهار نیستی’ گفت: این کتاب اثر حسن تقوی از نویسندگان و شاعران این شهرستان بوده که به زیور طبع آراسته شده است.
وی افزود: این مجموعه حاوی ٢۵ قطعه شعر در قالب شعر نیمایی بوده و توسط انتشارات مکتب اسنوند به چاپ رسیده است.
وی با اشاره به چاپ کتاب ‘ رجال و دانشوران مراغی’ توسط نویسندگان این شهرستان ادامه داد: این اثر در ٨٠٠ صفحه شامل شرح احوال و آثار بیش از یک هزار نفر از رجال و مشاهیر مراغه بوده که توسط مسعود غلامیه و یوسف بیگ‌باباپور، تالیف و از سوی انتشارات منشور سمیر، منتشر شده است.
دادرس اضافه کرد: این کتاب در بر گیرنده زندگی نامه، آثار و خدماتی است که از دیرباز از مشاهیر و رجال معروف مراغه به یادگار مانده و در تاریخ سیاسی، فرهنگی، هنری و علمی این سرزمین تأثیر داشته است.
وی با اشاره به انتشار کتاب ‘عالم عامل’ گفت: این کتاب زندگی و خدمات آیت‌الله سید کمال‌الدین علوی از علمای به نام این شهرستان بوده و سیری در احوال رجال معاصر مراغه بوده و توسط منصور پورموذن و عصمت ‌الشریعه علوی تالیف و توسط انتشارات منشور سمیر به چاپ رسیده است.
شهرستان مراغه با پیشینه فرهنگی و تاریخی غنی و با داشتن چهرهای برجسته عرصه شعر و ادب و هنر ایران زمین با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتقاد معاون فرماندار چاراویماق از وضعیت بد راه های دسترسی مناطق گردشگری

معاون فرماندار چاراویماق از وضعیت بد بیش از ۸۰ درصد از راه های مناطق گردشگری این شهرستان انتقاد کرد و گفت: بازسازی این راه ها و ایجاد امکانات در رونق گردشگری منطقه موثر است.
عرفانی فرد در جلسه کارگروه گردشگری این شهرستان که با رویکرد تسهیلات سفرهای تابستانی برگزار شد افزود: با توجه به اینکه مسافران زیادی در ایام تابستان این شهرستان را برای سفر انتخاب می کنند لذا باید تدابیر لازم جهت استقبال و ارائه خدمات مطلوب به آنها اتخاذ شود.
وی در این جلسه به وجود مکان های گردشگری زیبا و بکر در این شهرستان اشاره و خاطر نشان کرد: مجتمع های رفاهی و گردشگری پیرسقا، آبگرم و منشگه از جمله مقاصد گردشگران بوده و کنترل و نظارت دستگاه های اجرایی بر نحوه خدمات رسانی در این اماکن گردشگری امری ضروری است.
عرفانی فرد از اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان خواست تا هرچه سریعتر نسبت به بهسازی و هم سطح سازی نا همواری های مسیرهای منتهی به مکان های گردشگری اقدام کند.
در این جلسه مقرر شد اداره میراث فرهنگی شهرستان نسبت به تعیین مسئول مجتمع خدماتی آبگرم منشگه اقدام کرده و بر کیفیت ارائه خدمات در این مجتمع نظارت کافی داشته باشد.
در این جلسه، محمدپور بخشدار بخش مرکزی شهرستان چاراویماق نیز از آمادگی دهیاری ها برای تنظیف و پاکسازی معابر و همچنین استقبال از مسافران تعطیلات تابستانی خبر داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز