روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 438
  • 826
  • 1,439,704
چتر وای فای در تبریز پروژه ای که به فراموشی سپرده شد

استفاده از اینترنت همراه در بین کاربران فضاهای مجازی و کارکنانی که هر لحظه باید آنلاین باشند محبوبیت بالایی پیدا کرده است و حتی به دنبال این هستند تا در ترددهای درون شهری و اماکن عمومی خود نیز از آن استفاده کنند. این توقع، سبب شده است تا ارائه دهندگان اینترنت به فکر عرضه روش های نوین برای اتصال مشترکان به این شبکه جهانی باشند تا در شرایطی که به هر دلیل اینترنت گوشی فعال نیست و یا از نیاز ابزارهای فاقد سیم‌کارت مانند لپ‌تاپ و تبلت استفاده می شود ، وای‌فای‌ شهری با قابلیت ارائه سرعت و کیفیت بالا و گاهی رایگان برای کاربرانی که در لحظه به اینترنت موبایل خود دسترسی ندارند را فراهم کنند.
این گزارش حاکی است،این امکان در کشورهای جهان سومی به تازگی به گوش می خورد،اما شهری مثل باکو پایتخت جهوری آذربایجان که چندی است به شهری گردشگر پذیر نیز تبدیل شده است، به حقیقت پیوسته است، بر اساس “استراتژی ملی توسعه جامعه اطلاعاتی در جمهوری آذربایجان”،که به دستور رئیس جمهور تایید شد، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ وزارت ارتباطات و فناوری های پیشرفته باید هدف استفاده از خدمات اینترنت رایگان در سطح شهر توسط شهروندان و گردشگران را دنبال کند. ارائه وای فای عمومی رایگان در بسیاری از کشورها و شهرهای شناخته‌شده سال‌هاست که رواج دارد اما این روند در کشور ما به تازگی از سوی چند اپراتور موبایل و همچنین خدمات دهنده اینترنتی پیگیری شده و چندین مرکز مختلف در چند نقطه ایران به ارائه خدمات وایفای رایگان پرداخته‌اند.
این خدمت در تبریز با عنوان “چتر وای فای” ماه ها پیش به گوش رسید و وعده هایی از سمت سازمان های مختلف مبنی بر اجرایی کردن آن در اکثر مجموعه های گردشگری،تجاری،اداری و فرهنگی تا انتهای سال ۲۰۱۸ که این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده بود، جهت رفاه شهروندان و گردشگران داده شد اما تاکنون هیچ نتیجه مثمر ثمری از بهره برداری و یا اجرای آن دیده نشده است و در لیست وعده هایی که تحقق نیافتند همچنان قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز