روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 655
  • 260
  • 1,440,670
چرا سخنرانی حسن عباسی در تبریز لغو شد؟

بعنوان یک فارغ التحصیل علوم سیاسی و جامعه شناسی همواره بر این اعتقاد خود راسخ بوده ام که مسیر توسعه به جز گفتگو و تضارب آرا میسر و میسور نخواهد گردید. البته این آموزه، مرهون یک تجربه حداقل دویست ساله در ده ها کشور جهان است که در قالب یک گزاره علمی بیان میشود. هرچند بر سر صحت و سقم این گزاره نیز میشود دهها ساعت بحث و گفتگو کرد اما گزاره متناقض آن یقینا محکوم به شکست است .یعنی توسعه بدون گفتگو وتضارب آرا تقریبا ناممکن است.
بهرحال این مقدمه فتح بابی است تا به موضوع لغو سخنرانی آقای حسن عباسی از صاحب نظران اردوگاه راست و بخصوص جبهه پایداری بپردازیم. دوستانی که روزنامه را تعقیب میکنند، حتما چند مقاله تند انتقادی صاحب این قلم در مورد آقای عباسی را خوانده اند. موضع بنده نسبت به این سخنران محترم کاملا مشخص است. بنابراین قصدی برای حمایت از فردی بنام حسن عباسی درکار نیست اما مساله مهمتر یعنی لغو سخنرانی ایشان دردانشگاه آزاد را نباید به این سادگی ها رها کرد.
محتوای سخنرانی کلیشه ای عباسی کاملا معلوم است و همه میدانند که او میخواست چه بگوید . سخنان او نیز به اندازه با واکنش هایی حتی دراردوگاه اصولگرایان مواجه بوده است . بنابراین اینکه بگوئیم از بابت سخنرانی او نگرانی ای وجود داشته است کاملا بی مورد است. اما مجددا باید پرسید چرا این سخنرانی مجوز نگرفت؟
این نقطه آغاز فکر کردن در مورد بنیان های اندیشه ای مسئولین امر است و البته محکی است برای آزمون آنچه قبلا ادعا می نموده اند.
از آقای ولایتی که البته در یک مقطعی به اردوگاه روشنفکران حامی هاشمی رفسنجانی نزدیک بود، بعید است که در مجموعه تحت امر او این چنین با موضوع آزادی بیان مخالفت شود. البته جالب تر این است که آقای ولایتی بعد از فوت هاشمی ، با شدت قابل توجهی به سمت راست آنهم از نوع پایداری اش چرخیده است و بنابراین باید پرسید ، ایشان چرا زمینه را برای سخنرانی هم فکر خود مهیا نکرده است؟
شاید البته مسئولین دانشگاه آزاد ادعا کنند که چون شورای تامین شهرستان تبریز مخالف چنین رویدادی بوده است از انجام آن سرباز زده اند اما این پاسخ یقینا ارائه یک آدرس غلط برای کسانی است که میخواهند میزان وابستگی و دلبستگی مسئولین این دانشگاه به مدعاهای سیاسی خود را سنجش کنند.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز