روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 96
  • 639
  • 1,435,132
چرا فروزان باید جای خود را به دخسوس بدهد ؟

تراکتورسازی با این حجم از سرمایه گذاری و هوادار، برای قهرمانی می جنگد و برای قهرمانی نیازمند تیمی متشکل از بازیکنان حرفه ای است.
تراکتورسازی در ابتدای فصل به دلیل پایبندی دروازه بانان لیگ برتری به قراردادهایشان به تیم های خود، نتوانست با گزینه هایی چون بیرانوند، مظاهری و حسینی به توافق برسد و در نهایت سراغ محسن فروزان رفت.
محسن فروزان در دور اول حضورش در درون دروازه تراکتورسازی بسیار خوش درخشید و توانست نام و نشانی برای خود دست و پا کند. با این حال در شرایط فعلی به اعتقاد بسیاری حضور او در درون دروازه تراکتورسازی باعث عدم یکنواختی ترکیب تیم می شود.
سرخپوشان در خط حمله و هافبک تهاجمی، بازیکنان صاحب نام و بسیار با کیفیتی را جذب کرده اند، با این حال اکثر بازیکنان دفاعی تیم، در سطح کیفی پایین تری قرار می گیرند. به طوری که به جز حاج صفی و نیز تا حدودی طیبی، سایر بازیکنان به وضوح عملکرد مناسب و حرفه ای از خود نشان نداده اند و در بهترین حالت می توانند در حد و حدود نیمکت ذخیره یک تیم مدعی قهرمانی باشند.
تراکتورسازی به یک هافبک تدافعی خوب برای جایگزینی مهدی کیانی و حداقل دو مدافع، یکی برای حضور در میانه دفاع و یکی برای حضور در پست دفاع راست، جایی که اکنون اسماعیلی فر در آن بازی می کند، نیاز خواهد داشت.
در خط دروازه نیز فروزان دیر یا زود باید جای خود را به یک بازیکن حرفه ای تر، مسلط تر و بی حاشیه تر بدهد. خصوصیاتی که همگی در گلر فعلی تیم ماشین سازی، فرناندو دخسوس دیده می شود.
دخسوس از نظر آماری بهترین دروازه بان لیگ در نیم فصل اول مسابقات بوده و در یکی دو فصل اخیر نیز همیشه کیفیت و ثبات خود را نشان داده است. همسرش گاه و بیگاه برایش در فضای مجازی حاشیه درست نمی کند، با هواداران استقلال و پرسپولیس هیچ گذشته ای ندارد و در سایت های قمار و شرط بندی نیز فعالیتی ندارد!
با توجه به رابطه خوبی که ما بین دو تیم ماشین سازی و تراکتورسازی وجود دارد، انتقال دخسوس و نیز کنعانی زادگان به تیم سرخپوش آذربایجان محتمل و مفید به نظر می رسد. انتقالی که می تواند ضعف موجود در عملکرد دفاعی تراکتورسازی را تا حد زیادی مرتفع کند.
البته این انتقال ها نباید باعث نادیده گرفتن ماشین سازی شوند، بلکه همچون یکی دو فصل اخیر مدیران این تیم می توانند با سرمایه گذاری بر روی استعداد های شناخته شده لیگ برتر و پرورش آن ها، کیفیت خود را حفظ کرده و درآمد زایی نیز داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز