روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 612
  • 761
  • 1,435,009
چرا فوتبــال دوست داریم؟

زندگی روزمره، بیشتر وقت‌ها داستان هیجان انگیزی ندارد. همان کارها، همان حرف‌ها و همان برنامه‌ای است که گاهی بدون اینکه ذره‌ای تغییر کند پیش می‌رود. فوتبال اما یک داستان پرشور است که ما را در خودش غرق می‌کند. مثل یک داستان کارآگاهی که تا آخرش نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد و همین هم اتفاقاً جذاب است؛ ندانستن پایان ماجرا. در فوتبال هم همین اتفاق می‌افتد. دو تیم مقابل هم قرار می‌گیرند و ما نمی‌دانیم قرار است کدام‌شان برنده شود. ممکن است بازی با تساوی تمام شود؛ این را هم نمی‌دانیم. فقط می توانیم حدس بزنیم، درست مثل همان داستان کارآگاهی که حدس می‌زنیم کدام شخصیت قاتل است و با روشن شدن بخش‌هایی از داستان، مدام نظرمان را عوض می‌کنیم. در فوتبال هم همین کار را می‌کنیم. اول حدس می‌زنیم اما به محض اینکه تیمی را که برنده پیش‌بینی‌اش کرده بودیم، گل می‌خورد، حدس یا در واقع پیش‌بینی‌مان را عوض می‌کنیم. اما فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است.
وقت‌هایی که تیم مورد علاقه‌مان ۳ گل جلو است، دیگر هیجان خاصی برای تماشای بازی نداریم و موقعی هم که ۳ گل عقب هستیم ممکن است تلویزیون را خاموش کنیم و دنبال کارمان برویم. فوتبال مثل یک داستان است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پیروزی و شکست را نشان می‌دهد. قصه نا امیدی و امید. خنده و گریه را با هم دارد. داستان یک زندگی است. در یک بازی ۹۰ دقیقه‌ای ما یک بار کامل زندگی می‌کنیم. فوتبال را دوست داریم چون ما را از تنهایی خودمان بیرون می‌آورد و همراه با جماعتی به تماشای بازی میخکوبمان می‌کند.
هروقت بازی‌های مهم فوتبالی در جریان است، چنین حس و حالی پیدا می‌کنیم؛ از روزمرگی جدا می‌شویم و پا به داستانی پرشور می‌گذاریم. راستی مسابقات جام ملت‌های آسیا نزدیک است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز