روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 139
  • 1,001
  • 1,358,296
چرا نباید مواد شوینده را با هم ترکیب کرد؟

مسئول آموزش مرکز اورژانس تهران با بیان اینکه مخلوط کردن شوینده‌ها موجب آسیب به ریه‌ها می‌شود، اظهار کرد: افراد باید طبق دستور کارخانه که روی محصولات درج شده از مواد شوینده به خصوص سفیدکننده‌ها و لکه‌بر‌ها استفاده کنند.
سعید مهر سروش، مسئول آموزش مرکز اورژانس تهران با توجه به خطر مسمومیت با مواد شوینده در ایام خانه تکانی، گفت: متاسفانه برخی افراد بر این باور هستند که ترکیب چند مواد شوینده با هم موجب تمیز‌تر شدن سطوح می‌شود این در حالی است که این امر می‌تواند خطر بروز سوختگی را به همراه داشته باشد.
وی افزود: ترکیب چند مواد شوینده موجب متساعد شدن گازی می‌شود که می‌تواند موجب صدمه به دستگاه تنفسی و تحریک آن شود.
این کارشناس ارشد پرستاری تاکید کرد: افراد باید طبق دستور کارخانه که روی محصولات درج شده است از مواد شوینده به خصوص سفیدکننده‌ها و لکه‌بر‌ها استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در فصل خانه تکانی بخشی از ماموریت‌های اورژانس به مسمومیت‌های ناشی از تنفس مواد شوینده مرتبط است، خاطرنشان کرد: متاسفانه صدمات دستگاه تنفسی می‌تواند مشکلات ریوی را در پی داشته باشد.
مهرسروش یادآور شد: هم‌چنین به افراد توصیه می‌شود از مواد شوینده در فضای بسته استفاده نکنند؛ زیرا استنشاق مواد شوینده نیز می‌تواند این خطرات را به همراه داشته باشد برای مثال افراد هنگام استفاده از این مواد می‌توانند پنجره یا در را بازنگه‌دارند و از ماسک استفاده کنند.
مسئول آموزش مرکز اورژانس تهران در بخش دیگری از سخنانش با توجه به اشتباه رایج برخی خانواده مبنی بر استفاده از ظروف انواع نوشیدنی‌ها برای نگه‌داری مواد شوینده، گفت: متاسفانه این اشتباه موجب بروز آسیب برای کودکان می‌شود. کودکان با دیدن ظروف موادی مانند نوشیدنی‌ها دچار خطا شده و از آن استفاده می‌کنند که این امر موجب مسمومیت و بروز سوختگی می‌شود.
مهرسروش تصریح کرد: در موارد فوق به افراد توصیه می‌شود ابتدا و قبل از آغاز هر گونه اقدامی با شماره ۱۱۵ تماس حاصل کنند و از راهنمایی‌های کارشناس اورژانس بهره‌مند شوند.
وی با تاکید براینکه افراد باید طبق دستور کارشناس اورژانس عمل کنند، یادآور شد: انجام هر گونه اقدامی خلاف توصیه‌های کارشناس می‌تواند جان بیمار را با خطر مواجه سازد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز