روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 416
  • 863
  • 1,353,752
چرا پراید سال‌ها در ایران ماندگار شد؟

عده ای اعتقاد دارند اشتباه سایپا از زمانی شروع شد که سعی کرد به جای وارد کردن پراید، خودش موتور آن را بسازد.
کاری که اگرچه باعث پایان نسل پراید کره ای شد اما در نهایت تا ۱۶ سال بعد همچنان ادامه داشت. تداوم نسل پراید هاچ بک نه به خاطر کیفیت آن بلکه به خاطر انحصاری بود که در بازار یک نواخت خودرو ایران وجود داشت. این موضوع به سایپا کمک کرد تا رقیبی در این رنج قیمتی نداشته باشد. همه قطعات آن در دسترس و قیمت آن مناسب تر و جوان پسند تر از دیگران بود.
همین باعث شد که به مرور زمان تعمیرکاران نقشه پراید را مانند کف دست بلد باشند. تقریبا می توان گفت تعمیرکاری که چیزی از پراید نداند چیزی از تاریخ خودرو کشور هم نمی داند.
از طرف دیگر با سهمیه بندی بنزین نیز اقبال به سمت این خودرو کم مصرف زیاد شد. به خاطر نداشتن صندوق نیز پارک کردن پراید هاچ بک آسان تر از بقیه خودرو ها بود. درنتیجه بسیاری از هنرجوهای آموزش رانندگی که هنوز مهر گواهینامه شان خشک نشده بود اول سوار این پرایدهای کوچک می شدند تا خودشان را به رانندگی در شهر عادت بدهند. همین ویژگی مثبت باعث شد که هاچبک را خودرو شهر بدانند. برای همین معمولا سفر کردن به خاطر فضای تنگ آن به صورت خانوادگی کار سختی است.
فروش پراید هاچ بک کار سختی نیست. چرا که هنوز این خودرو مشتری های خاص خود را دارد. البته اگر قصد مسافرکشی با پراید را دارید لطفا به فکر مسافر باشید. هاچ بک واقعا فضای کمی برای مسافر دارد. این خودرو را عمدتا به خاطر ذات اسپرت و زیباتری که دارد می پسندند.
قدرت پراید ۱۳۱ کمی از هاچ بک بیشتر است. در حجم باک بنزین هم مشابه یکدیگرند. برای فروش پراید هاچ بک بدون زدگی، وضعیت سالم با بیمه کامل و کارکرد ۱۸۰۰ کیلومتر می توانید عدد ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را مد نظر قرار دهید.
فروش پراید هاچ بک مدل های سال ۹۳ معمولا در رنج قیمتی ۱۷/۵۰۰ هزار تا ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار دارد. قیمت یک سال بیشتر آن هم بین ۱۶ تا ۱۷ میلیون تومان است.
البته این به معنای این نیست که شما نمی توانید به قیمت های دیگری خودرویتان را به فروش بگذارید. مثلا ممکن است ضبط آن را تغییر داده باشید، روکش گران قیمت یا دزدگیر کیفیت بالا بر ماشین نصب کرده باشید که همه این ها قیمت را بالاتر از چیزی که گفتیم می برد. اما احتمال دارد فروش پراید هاچ بک گران تر از قیمتی که تعیین می شود کار شما را سخت تر بکند.
اکثرا مدل های سال ۸۷ ،۱۱ تا ۱۲ میلیون و سال ۸۸، ۱۲ تا ۱۳ میلیون ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. در رنج قیمتی ۶ تا ۸ میلیون هم می توانید پراید های هاچ بک تولید سال ۷۷ تا ۷۹ را بخرید. هاچ بک های تولید این سال موتور کره ای دارند و معمولا به خاطر همین ویژگی کمی گران تر از چیزی که باید هستند.
بعد از سال ۷۹ هم همه اجزای آن وطنی بوده که فرمان، رینگ و سپر متفاوتی دارند. تولیدات وطنی در مقایسه به ساده بودن مدل های وارداتی از امکاناتی مانند شیشه گرم کن، شیشه بالابر برقی و برف پاک کن عقب برخوردارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز