روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
چرخ گوشت دست کودک را قطع کرد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: دست کودک ۱۹ ماهه در یکی از روستاهای شرق اصفهان در چرخ گوشت گیر کرده و در نهایت دست وی تا مچ قطع شد.
محمد شریعتی با اشاره به حادثه گیر کردن دست کودکی ۱۹ ماهه در چرخ گوشت خانگی اظهار داشت: این حادثه در ساعت ۹ و ۵۱ دقیقه صبح چند روز پیش به ستاد فرماندهی آتش نشانی شهرداری اصفهان اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه این اتفاق در روستای برسیان منطقه بران شمالی اصفهان اعلام شده است، افزود: برای امدادرسانی به این پسر ۱۹ ماهه امدادگران ایستگاه ۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت : هنگام حضور نیروهای امدادی در محل با توجه به شدت جراحات وارده به انگشتان کوچک این کودک خردسال و نیاز به کمک‌های حیاتی بیمارستانی به این کودک نیمه جان و به منظور جدا سازی دست که تا ناحیه آرنج توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود در حضور پزشکان جراحی، کودک توسط عوامل اورژانس شهر و پس از اقدامات اولیه بلافاصله به بیمارستان الزهرا اصفهان انتقال داده شد.ستاد فرماندهی آت‌ نشانی ضمن هماهنگی لازم با بیمارستان، ایستگاه شماره سه این سازمان و دو نفر از خبره‌ترین نیروهای سازمان به همراه تجهیزات امداد و نجات مربوطه را به بیمارستان اعزام تا نسبت به بریدن بدنه چرخ گوشت و آزاد سازی دست کودک اقدام کنند.
شریعتی با بیان اینکه پس از انتقال پسر بچه به بیمارستان و انتقال سریع وی به اتاق عمل اورژانس بیمارستان و بیهوش کردن مصدوم توسط تیم پزشکی؛ بلافاصله اکیپ عملیاتی حاضر در بیمارستان در حضور پزشکان و با دستگاه مینی فرز و هیدرولیک مخصوص با توجه به سخت بودن آلیاژ بدنه و تیغه چرخ گوشت و با احتیاط کامل نسبت به برش و آزاد سازی دست کودک از میان چرخ دنده‌های دستگاه اقدام کردند، ابراز داشت: متاسفانه پس از آزاد سازی دست کودک از داخل چرخ گوشت شاهد له و چرخ شدن تمامی انگشتان دست راست کودک تا قسمت مچ بودیم که بلافاصله کودک و بقایای انگشتانش برای درمان در اختیار پزشکان متخصص بیمارستان قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز