روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
چگونه از عفونت گوش رهایی یابیم ؟

نگه داشتن عطسه باعث ایجاد عفونت در گوش و آسیب به تارهای صوتی می شود.
محققان معتقدند: افرادی که با محکم نگه داشتن بینی، به سختی عطسه می کنند تا صدای آن به گوش نرسد، اختلالاتی در نگه داشتن عطسه باعث ایجاد عفونت در گوش و آسیب به تارهای صوتی می شود. محققان معتقدند: افرادی که با محکم نگه داشتن بینی، به سختی عطسه می کنند تا صدای آن به گوش نرسد،
اختلالاتی در بدن شان به وجود می آید. هر عطسه میلیون ها ویروس و ذره خارجی را از بدن دفع می کند. عطسه پاسخ طبیعی بدن به تحریکاتی است که در ناحیه بینی به وجود می آید.مغز با وارد شدن یک جسم خارجی، پیامی برای عکس العمل که همان عطسه است، صادر می کند. هنگام سرماخوردگی، ابتلا به عفونت یا آلرژی این اتفاق بیشتر رخ می دهد.
محکم نگه داشتن و منقبض کردن عضلات بینی باعث ایجاد فشار به اعصاب این ناحیه گوش میانی و تارهای صوتی می شود.مطابق با تحقیقات انجام شده، جلوگیری از انجام عطسه آزاد فرد را با خطر ابتلا به عفونت گوش روبه رو خواهد کرد.
در مقابل باید توجه داشت عطسه کردن های شدید نیز هنگام سرماخوردگی به اعصاب و تارهای صوتی آسیب وارد می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز