روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,658
  • 1,097
  • 1,390,823
چین بیش از ۲۰۰ هزار خبرنگار دارد

اتحادیه سراسری خبرنگاران چین با انتشار این آمار در تارنمای خود آورده است که از این میان ۲ هزار و ۸۱ نفر فقط برای خبرگزاری ها کار می کنند.
این اتحادیه در گزارش آماری خود خاطر نشان کرده که ۸۴ هزار و ۱۳۰ نفر برای روزنامه ها، بیش از شش هزار نفر برای نشریات ادواری، ۱۲۹ هزار و ۸۲۹ نفر برای شرکت های خبری، رادیو و تلویزیون و همچنین یکهزار و ۱۵۸ نفر با تارنماهای خبری همکاری دارند.
این اتحادیه افزوده است که نزدیک به ۳۹ درصد از خبرنگاران چینی بین ۳۰ تا ۴۰ سال و ۳۴ درصد هم بین ۴۰ تا ۵۰ سال دارند و بیش از ۵۲ درصد خبرنگاران را مردان تشکیل می دهند.
این در شرایطی است که نزدیک به ۵۰۰ میلیون نفر از مردم چین از روی تلفن های همراه روزنامه می خوانند و اتحادیه خبرنگاران بر این باور است که با تحول در صنعت رسانه لازم است در این عرصه نیز تغییرات اساسی صورت گیرد.
ارزش بازاری صنعت رسانه در چین در سال ۲۰۱۵ میلادی بالغ بر ۱۸۹ میلیارد دلار اعلام شد که از سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۲ درصد بیشتر بوده است.
آمارها نشان می دهد که شمار مشترکان روزنامه ها در این کشور در حال کاهش است و بر عکس مردم بیشتر با استفاده از تلفن های همراه و اینترنت اخبار و وقایع روز دونیا را دنبال می کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز