روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 63
  • 899
  • 1,048,480
ژائله: افزایش و کاهش دلار کار بانک مرکزی است

اگر بخواهند تا ۴ هزار تومان هم می رسد!

یکی از ۱۰ نخبه اقتصادی جهان اسلام در واکنش به کاهش ناگهانی قیمت دلار در بازارهای ایران گفت: به اعتقاد من هم افزایش بیخودی و هم کاهش قیمت دلار کار خود دولت و بانک مرکزی بود.
“یونس ژائله” رئیس هیئت مدیره صنایع غذایی شیرین عسل که به عنوان یکی از ۱۰ نخبه‌ اقتصادی جهان اسلام معرفی شده است در گفتگوی اختصاصی با ترجمان صبح، تصریح کرد: “فضای هیجانی” یکی از بارزترین خاصیت های بازارهای مالی است و برای همین به راحتی می توان با سیاست های تعدیلی، نسبت به کنترل آن اقدام نمود.
این عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تبریز دلیل افزایش ناگهانی قیمت دلار طی ماه های گذشته را کمبود ارز در بازار عنوان کرد و افزود: اتفاقات اخیر نشان می دهد حتی با اندکی فشار و تزریق چند میلیون دلار هم می توان قیمت ارز را ناگهان در داخل کاهش داد.
این کارشناس مسایل اقتصادی، با اشاره به دیگر دلایل کاهش نرخ ارز در کشور افزود: افزایش قیمت نفت و نیز توافقات اخیر ایران و اروپا برای تعاملات تجاری با استقبال محافل اقتصادی در داخل روبرو شده است.
وی در پاسخ به اینکه پیش بینی او از روند کاهش نرخ ارز چیست گفت: اگر بانک مرکزی بخواهد، نرخ دلار تا چهار هزارتومان هم می تواند کاهش یابد.
ژائله که در کنفرانس بین المللی تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی مالزی به عنوان یکی از ۱۰ نخبه برتر اقتصادی جهان اسلام معرفی شده است در پاسخ به سئوالی در مورد واکنش بخش خصوصی به کاهش قیمت دلار تاکید کرد: به طور حتم فعالان بخش خصوصی از کاهش نرخ ارز و افزایش ارزش پول ملی استقبال می کنند. با افزایش توان برابری ریال در مقابل ارزهای خارجی، درآمد سرانه ملی افزایش یافته و توان رقابت در بازارهای جهانی تقویت می گردد.
وی بخش مهمی از شرایط بازار ارز در ایران را تابعی از سیاستهای دولتی خواند و افزود: بانک مرکزی میتواند با مداخله موثر، ضمن کاهش قیمت ارز، بازار را به ثبات قابل قبول برساند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز