روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
کارخانجات ورشکسته پس از احیا با سوددهی محرز واگــذار می‌شوند

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی از این کارخانجات ورشکسته در خاورمیانه صاحب برند بودند ولی با سوء مدیریت ورشکست شده بودند گفت: امروزه قبل از واگذاری، شرایط کاملا متفاوت شده و با سود دهی محرز واگذار خواهند شد.
حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در چهل و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه در مجموع ۲۰ واحد تولیدی استان به دلیل سوء مدیریت ورشکسته شده بودند اظهار داشت: بر اساس حکم دادگاه، برای برخی از واحدهای تولیدی نیز حکم ورشکستگی می‌توانستیم صادر کنیم ولی به دلیل شرایط خاص اقتصادی این حکم را اجرا نکردیم تا بتوانند دوباره خودشان را احیا کرده و با پرداخت بدهی‌های خود، اشتغال و تولید را حفظ کنند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برخی از واحدهایی که به دلیل ورشکستگی به تعطیلی کشیده شده بودند، با روند قانونی واگذار شدند افزود: یکی از این واحدها، شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی بود که پس از صدور حکم ورشکستگی، دوباره به راه افتاد و بانک‌ها هم همراهی کرده و انتقال دِین به تراکتورسازی رخ داد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در اجرای احکام مزایده دقت کردیم تا اگر خریداری نبود، زیر قیمت به فروش نرسد، ابراز داشت: در شورای اقتصادی دادگستری مصوب کردیم تا به خریدار که تراکتورسازی بود، فرجه دادیم تا حتی با اقساط سه ساله قیمت واگذاری شرکت را بپردازند و به زیر قیمت به فروش نرود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی شرکت‌های «تبریزکف»، «سراب بافت»، «نساجی خامنه» و «رخش خودرو» را از جمله مهمترین شرکت‌هایی دانست که پس از ورشکستگی به دلیل سوء مدیریت، دوباره احیا شده و با سوددهی به فروش رسیدند، ادامه داد: با فکر اقتصادی، اداره امور ورشکستگی دادگستری، این کارخانجات را احیا کردند.
حجت الاسلام مظفری از اعضای اتاق بازرگانی خواست تا علاقمندان به سرمایه گذاری را به این واحدها سوق دهند چراکه فقط به دلیل سوء مدیریت ورشکست شده بودند که بعد از احیا، با ریسک کمتر و توجیه اقتصادی بیشتر واگذار می‌شود.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در یکی از این کارخانجات ورشکسته، کارگران ۱۶ حقوق معوقه داشتند که تسویه شد و به سود دهی رسید، ادامه داد: اکنون این کارخانجات بدون بدهی واگذار می‌شوند که تنها بدهی آنها تسهیلات بانکی واحد تولیدی است و باید اقساط آن از محل سود پرداخت شوند.
حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: از سال ۹۴ با هجمه‌ای که برای ورشکستگی بود، بسیار کاهش یافت و صدور حکم ورشکستگی به تعداد انگشت شمار شده تا واحدها به فعالیت خود با اصلاح روند ادامه دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز