روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 728
  • 749
  • 1,337,213
کارخانه بلبرینگ سازی تحت پوشش هیات حمایت از صنایع قرار گرفت

دبیر کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان شرقی از تصویب واگذاری شرکت بلبرینگ سازی تبریز به هیات حمایت از صنایع خبر داد.
سخاوت خیرخواه گفت: با پیگیری سازمان صنایع و معادن استان آذربایجان شرقی کارخانه بلبرینگ سازی به مدت ۶ ماه تحت پوشش هیات حمایت از صنایع و زیر نظر مشاور وزیر اداره می‌شود. از محل ماده ۸ قانون حمایت از صنایع ۱۵۰ میلیارد ریال به عنوان تنخواه در اختیار هیات حمایت از صنایع قرار می گیرد تا حقوق معوقه کارکنان کارخانه بلبرینگ‌سازی پرداخت و مواد اولیه لازم برای ادامه فعالیت این واحد تولیدی تامین شود.
خیرخواه همچنین گفت: مجموعه بلبرینگ‌سازی در حوزه‌های فنی و حقوقی از جمله دیون کارخانه به بانک‌ها، مؤسسه های اعتباری، اشخاص حقیقی و حقوقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی اظهارکرد: این کارخانه پس از ۶ ماه اگر به سودآوری رسیده باشد با دریافت هزینه های صرف شده تحویل سهامدار می شود .
دبیر کارگروه رفع موانع تولید آذربایجان شرقی افزود: اگر سهامدار شرایط لازم و توان تامین هزینه های مربوطه را نداشته باشد شرکت تصرف و به سهامدار جدید واگذار می شود.
بر اساس این گزارش جمعی از کارکنان کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ۵ ماهه خود، مقابل ساختمان استانداری تجمع کرده و حل این مشکل را خواستار شدند.
کارخانه بلبرینگ‌سازی به عنوان یکی از واحدهای تولیدی تاثیر‌گذار در اشتغال و صنعت استان با وجود داشتن بازار مناسب برای تولیداتش به دلیل اهلیت نداشتن مدیرعامل و بدهی انباشته با مشکل مواجه شده است.
در این واحد تولیدی که با مساحت بیش از ۱۴ هکتار در شهر تبریز واقع شده است، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌ شود.
آذربایجان شرقی دارای ۴۵۰۰ واحد تولیدی فعال است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز