کارها با بروکراسی اداری لاینحل می شوند

دکتر شکور اکبر نژاد رییس شورای اسلامی شهر تبریز در پاسخ به سوال خبرنگاران که یکی از دغدغه‌های اصلی ما عدم وجود حرکت تخصصی است، آیا شورا توجهی به استفاده از متخصصان، نخبگان و افراد توانمند دارد؟
گفت اگر برخی از ممالک همانند مالزی که یک کشور مسلمان است، پیشرفت کرده برای ما جای افتخار دارد ولی ایران ظرفیت هزاران برابر بیشتر از آن برای پیشرفت را داشت و تنها عاملی که باعث پیشرفت آنها شده، استفاده و بهره‌مندی از افراد متخصص، کارشناس و نخبه کشور خودشان و تجربه موفق سایر کشورها بود که ما متاسفانه در این رابطه دقت لازم را نداشته و حرکت خوبی نداشتیم.
وی افزود : خوشبختانه در شورای پنجم تلاش بر این است که از گروه‌های کارشناس استفاده شود زیرا مسائل به قدری تخصصی و فوق تخصصی شده که باید تبادل افکار شود و اگر بخواهیم کشور توسعه یافته شود و از حداقل‌ها استفاده حداکثر داشته باشیم، باید از نظر گروه‌های کارشناس بهره برد. اخذ پروانه را به قدری پیچیده کرده‌ایم که مردم نمی‌دانند پولی که پرداخت می‌کنند بر چه اساسی است و از این رو شورای پنجم تاکید فراوان روی ساده‌سازی کارها دارد، در غیر این صورت افزایش فساد اداری، رشوه و اجحاف وجود دارد. وی ادامه داد : کارها با بروکراسی اداری لاینحل خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از