روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
کانادا وطن دوم چه کســانی است؟

یکی از نمایندگان مجلس گفته است: «۱۰۰ مسئول کشور دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت هستند.»
می‌دانم شما هم مثل من از شنیدن این خبر تعجب نکرده‌اید چون تعجب هم ندارد. مگر شما از شنیدن فرار یک مسئول به کانادا تعجب می‌کنید؟ نمی‌کنید، چون فرار اولین مسئول به کانادا تعجب داشت و بعد که تکرار شد عادی می‌شود. اگر در خبر می‌آمد که فقط یک مسئول ایرانی دوتابعیتی است آدم تعجب می‌کرد اما وقتی ۱۰۰ نفر دوتابعیتی هستند دیگر تعجب کردن ندارد، باید آن‌ها را ستود که با این همه مشغله کاری و خدمت به ملت توانسته‌اند گرین‌کارت و تابعیت دوم بگیرند.
اصلا چرا به مسئولین گیر بدهیم؟ شما فکر می‌کنی مثلا در سه سال گذشته کدام بازیگر زن بچه‌اش را در ایران به دنیا آورده است؟ یا کدام بازیگر مرد بچه‌اش را بیمارستانی در خاک وطن در آغوش کشیده است؟ یعنی فکر نکنید کانادا فقط برای فرار مسئولین اختلاس‌گر جای خوبی است،‌ خیر بهترین مکان برای به دنیا آوردن بچه است. یعنی این بازیگران عزیز که دائم ما را نصیحت می‌کنند برای ساختن میهن، بچه‌شان را می‌برند کانادا متولد می‌کنند.
یعنی اگر یک روزی مثلا سونامی ایران را بگیرد ما می‌مانیم و خودمان، چون مسئولان و هنرمندان پاسپورت دوم را می‌زنند زیربغل و می‌روند به خانه دوم‌شان تا سونامی تمام بشود.
به هر حال آن‌ها این‌طوری‌اند. خودشان می‌دانند. یکی مثل من اما به کد ملی‌اش که با ۴۰۷ شروع می‌شود و بیانگر تولد در لرستان است می‌نازد،‌ یکی هم به اقامت کانادا. امیدوارم فقط وقتی می‌روند کانادا پول ما را با خود نبرند./ایسنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز