روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 380
  • 1,001
  • 1,356,719
کاهش تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به اسفند ماه سال ۹۵

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت تراز سطح آب دریاچه ارومیه، گفت: تراز سطح آب در نهم اسفند سال جاری به میزان ۱۲۷۰/۵۵ متر بوده که سال گذشته در چنین روزی این میزان ۱۲۷۰/۶۲ متر محاسبه شده بود که نشانگر کاهش ۰/۰۷ متر تراز سطح آب است.
خلیل ساعی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش درجه حرارت دما، اظهار کرد: به دلیل افزایش دمای محیط و بالابودن میزان تبخیر، تراز سطح آب دریاچه کاهش داشته که بارش‌های اخیر تا حدودی این کاهش را جبران کرده است که با این حال این مقدار رقم قابل توجهی نیست.
وی ادامه داد: بارش‌های پیش روی فصل بهار نیز می‌تواند در جبران این مقدار موثر باشد که به دنبال افزایش دما و بالارفتن میزان تبخیر، امکان دارد که در میزان تراز سطح آب اثر گذار باشد. وسعت دریاچه در نهم اسفند سال جاری به میزان ۲۰۵۸/۹۶ کیلومتر مربع بوده که سال گذشته در چنین روزی این میزان ۲۱۳۹/۴۲کیلومتر مربع محاسبه شده بود که نشانگر کاهش ۸۰/۲۸ کیلومتر مربعی است.
ساعی حجم آب موجود دریاچه را در نهم اسفند سال جاری، ۱/۵۸ میلیارد متر مکعب اعلام کرد که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۰/۱۵ میلیارد مترمکعب کاهش داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز