روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 263
  • 744
  • 1,382,431
کاهش جمعیت روستایی استان به ۲۷ درصد نتیجه کم توجهی های قبلی است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه توسعه روستاها در دولت های قبل مورد توجه کافی قرار نگرفت، گفت: جمعیت روستایی استان از ۴۰ درصد به ۲۷ درصد کاهش یافته است.
اسماعیل جبارزاده در نشست مشترک کمیته راهبردی و کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان با محوریت اقتصاد مقاومتی افزود: در سنوات گذشته با افزایش قیمت نفت، دولت توجه جدی به توسعه و رونق روستاها نداشته و نفت سببی برای فقیر شدن روستا شد.
وی ادامه داد: وقتی به تولید و اقتصاد روستایی ارج ندهیم این امر موجب می شود روستاییان برای کاریابی و اشتغال به شهرها روی آورند.
جبارزاده گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار ضروری است به روستاها توجه داشته باشیم و باید تجاربی را که در بحث شرکت های مشارکتی و واحدهای مشارکتی داریم را در روستاها عملیاتی کنیم.
وی اظهار کرد: در سال جاری با وجود تنگناهای که دولت داشته تا نیمه آبان ماه جاری هفت هزار میلیارد ریال جهت خرید گندم تضمینی به روستاییان و کشاورزان پرداخت شده است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: با احتساب کمک های دولت به دهیاری ها در مجموع ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع به روستاهای استان در راستای توسعه روستایی تزریق شده است.
وی با اشاره به توسعه روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی افزود: در حدود ۵۰۰ واحد تولیدی در روستاهای استان ایجاد خواهد شد که از این تعداد ۲۱۰ واحد تولیدی توسط بسیج سازندگی ایجاد می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز