روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 782
  • 889
  • 993,813
کاهش سهم استان در تولید قطعات خودرو

رئیس انجمن نیرو محرکه و قطعات خودرو آذربایجان شرقی از کاهش قابل توجه سهم استان در تولید قطعات خودرو خبر داد.
به گزارش روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، رضا پاشایی با اشاره به اینکه قطعه سازی صنعت اول استان آذربایجان شرقی بوده و قطب صنعتی کشور است، گفت: سهم استان آذربایجان شرقی از تولید قطعات خودرو در کشور به دلیل کم توجهی مسئولان از ۲۳ درصد در سال ۸۶ به ۷ درصد در سال جاری کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه صنعت قطعه سازی آذربایجان شرقی نفس های آخر را می کشد، تاکید کرد: تکنولوژی های قطعه سازان استان قدیمی است و امکان صادرات ندارد که براین اساس بیشتر واحدهای قطعه سازی حال خوشی ندارند.
پاشایی از فعالیت حدود ۳۰۰ قطعه ساز خودرو و صنایع همگن در آذربایجان شرقی خبر داد و عنوان کرد: قطعه سازی خودرو ظرفیت های بالایی در آذربایجان شرقی دارد اما متاسفانه در سایه بی توجهی ها به این صنعت، بیشتر واحدهای قطعه سازی خودرو در استان یا با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند و یا رو به تعطیلی هستند.
رئیس انجمن نیرو محرکه و قطعات خودرو آذربایجان شرقی کاهش نقدینگی را مشکل اصلی قطعه سازان دانست و تاکید کرد: تزریق نقدینگی به قطعه سازان، پرداخت بدهی های خودروسازان، ورود مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز قطعه سازان با ارز مرجع و خارج شدن قیمت گذاری خودرو از حالت دستوری برای نجات صنعت قطعه سازی ضروری است.
عضو هیات رئیسه انجمن نیرو محرکه همگن و قطعات خودرو کشور تصریح کرد: در صورت ادامه روند کنونی سیاست گذاری صنعت خودرو، حدود یک میلیون شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور دچار مخاطره خواهد شد و قطب این صنعت از استان آذربایجان شرقی به استان های دیگر منتقل می شود.
پاشایی تاکید کرد: انجمن نیرو محرکه و قطعات خودرو آذربایجان شرقی به دنبال این مشکلات، نامه ای نیز به رئیس جمهور ارسال کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز