روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۱/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 142
  • 501
  • 1,256,074
کاهش شدید روستا نشینی در کشور

جمعیت روستایی کشور به ۲۶ درصد رسیده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور جمعیت روستایی کشور را ۲۶ درصد اعلام کرد.
محمد امید اظهار کرد: این روستا از مناطق محروم کشور است، امروز همراه با مدیران البرزی از این روستا بازدید کردم، هدف از این بازدید توجه به توانمندی و ظرفیت‌های استان البرز به‌ویژه در حوزه روستایی است.
وی با تأکید بر اینکه همه باید برای حل مشکلات روستاییان تلاش کنیم، گفت: خوشبختانه طی چهار دهه اخیر اقدامات مؤثری در روستاهای کشور انجام‌شده است، توسعه روستاها در دستور کار است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در بخش دیگری بابیان اینکه ۳۸ هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد، گفت: خوشبختانه این روستاها از زیرساخت‌های مناسب توسعه ازجمله آب، برق، راه، آموزش و بهداشت برخوردار هستند.
امید با اشاره به اینکه در حوزه گازرسانی به روستاها به ازای هر خانوار ۱۲ میلیون تومان هزینه می‌شود، گفت: اوایل انقلاب جمعیت روستایی کشور ۵۰ درصد بوده درحالی‌که این مهم به ۲۶ درصد رسیده است.
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر جمعیت روستایی کشور ۲۲ میلیون نفر است، گفت: در حوزه اشتغال روستایی آن‌طور که باید رشدی شکل نگرفته است یعنی رشد اشتغال روستایی با رشد جمعیت روستایی توازنی ندارد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور رقم تسهیلات روستایی در دولت تدبیر و امید را ۱۸ هزار میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد اعلام کرد.
امید همچنین گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه روستایی استان البرز ایجادشده است، از ظرفیت‌های اشتغال بخش آسارا به‌ویژه روستای حسنکدر استفاده خواهد شد.
وی بابیان اینکه روستا خوابگاه و محل استراحت نیست بلکه محل کار، تولید، تلاش وزندگی است، گفت: دولت و مجلس برای حل مشکلات روستاها و مناطق محروم و ایجاد اشغال روستایی تلاش می‌کنند و برای این مهم اعتبار تخصیص داده می‌شود.
معاون توسعه روستاها و مناطق محروم کشور با تأکید بر اینکه در استان البرز بدون محدودیت برای توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی گام برمی‌داریم، گفت: اقدامات خوبی در روستاهای این استان به‌ویژه روستاهای محور کرج – چالوس انجام خواهد شد. پروژه‌های عمرانی به‌ویژه گازرسانی در دستور کار است. مهر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز